Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet igényelni a...

Hogyan lehet igényelni a 28000 "segélyt"? Hol kell ledolgoznom azt a 30 napot?

Figyelt kérdés

Muszáj azon a településen ahol lakom? Illetve ledolgozhatom egy egyéni vállalkozónál?


Egyik kedves ismerősöm egyéni vállalkozó, és gondoltam szólok neki, hogy csináljunk papírokat amin az állna hogy dolgoztam nála 30 napot. vagy ez nem így megy?


pályakezdő 19 éves tanuló vagyok érettségivel.

megvan az 1 éves munkanélküli időm.


köszönöm



2012. nov. 13. 10:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
22800 ft*
2012. nov. 13. 10:34
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
A lakhelyed szerinti önkormányzatnál tudsz igényelni. Menj be és érdeklődd meg. Szerintem ha még nem kaptál ilyet, akkor lehet nem is kell igazolnod a 30 napot...úgy tudom azt csak annak kell, aki folyamatosan kapja a pénzt.
2012. nov. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Amit te tervezel, az okirathamisítás es csalás. Dolgozz nála 30 napot, fizesse be utánad a járulékokat es aztán igenyelhetsz segélyt.
2012. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Mondjuk azt nem értem, hogy tanulokent hogy lehetsz munkanélküli, mert a kettő kizárja egymást.
2012. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
úgy hogy már nem vagyok tanuló!!
2012. nov. 13. 13:21
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor minek irtad hogy az vagy?

"pályakezdő 19 éves tanuló vagyok érettségivel. "

2012. nov. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
idézlek "pályakezdő 19 éves tanuló vagyok érettségivel." ezek alapján mondta a kedves kollega.
2012. nov. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

boccs tényleg.


19 éves munkanélküli vagyok érettségivel!!!

2012. nov. 13. 14:06
 9/11 anonim ***** válasza:

A lakóhelyed önkormányzatánál igényelheted.

Ha a lakcímed megegyezik a szüleid lakcímével, akkor az ő jövedelmüket is figyelembe veszik az egy főre jutó jövedelem meghatározásánál (mivel még nem töltötted be a 20. életéved)

"Egyik kedves ismerősöm egyéni vállalkozó, és gondoltam szólok neki, hogy csináljunk papírokat amin az állna hogy dolgoztam nála 30 napot. vagy ez nem így megy?"

Nem így megy. Be kell jelenteni a NAVhoz, hogy nála dolgozol (a munka megkezdése előtt) Ki kell fizetnie a járulékokat utánad.


A 30 nap feltétele a "segélynek". Mindegy, hogy hol dolgozod le, de az önkormányzat ettől függetlenül behívhat közmunkára, amit ha elutasítasz, megvonják a segélyt.

2012. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

de ezt nem értem. ha bejelentkezek, de nincs munkám, akkor még nem kapok pénzt?


nem úgy van hogy 1 éven belül kell 30 napot dolgozni? Szóval munkanélküli vagyok, bejelentkezek erre a 22800 ft-ra. utána felvesznek munkába valahová (amíg keresek munkát addig kapok pénzt?)

majd felvesznek valahová. megvan a 30 napom. na de utána már nem vagyok munkanélküli!


nem értem

2012. nov. 13. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!