Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni a szomszédomma...

Mit lehet tenni a szomszédommal, ha hozott haza kutyákat és azok szét tépték a macskámat?

Figyelt kérdés

A szomszédomat már régóta zavarta a macskám mert állítólag az ő bejárati ajtójához járnak vizelni . Ezt már 2x mondta és azt mondta , hogy ha én nem teszek vele vagy ő fog tenni . Tegnap hozott , haza kettő dobermannt és reggel láttam , hogy azok kergették , majd elkapták a macskámat . Amikor csöngettem utána jött csak ki körülbelül 5 perecel később . Addigra a kutyák megölték a szemem láttára a macskámat . Amikor ki jött látta , hogy a kutyái megölték a macskámat és nem tett semmit a kutyákkal hanem még még annyit mondott nekik , hogy szép munka és tőlem azt kérdezte , hogy én akarom eltemetni vagy ássa ő el ? Ekkor elkezdtem ordibálni és ő csak be ment a házába .


Amikor haza jöttem ( 15:20 )addigra már elvitte a kutyákat ( gondolom dolgozni vitte őket mert biztonsági őr.


Mit tehetek vele , hogy direkt hozott , kutyákat , hogy megöljék a macskámat ? Fel lehet jelenteni állatkínzásért ?


2012. nov. 16. 16:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%
nem mert aki állit bizonyitt..tudod bizonyottani?video,fénykép stb?max kinevetnek,de ha elengedte a kutyákat közterületen és erre van tanúakkor egy 10ezres pénzbirságot kap..kell ez neked;?
2012. nov. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem közterületen volt hanem az ő udvarában ( kertes házban ) . Így mit tehetek vele ?
2012. nov. 16. 16:27
 3/28 anonim ***** válasza:
72%

"Nem közterületen volt hanem az ő udvarában ( kertes házban ) . Így mit tehetek vele ?"


Semmit nem tehetsz, mivel a te macskád ment az ő udvarára /lett volna sportosabb a macsek, akkor el tudott volna szaladni a dobik elől/.

2012. nov. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
semmit igy meg pláne...hagyd a fenébe ilyen esteben milyen jogorvoslatot szeretnél börtönt?sajnálom a cicáid de ennyi,ne szerezz másikakat a pasit meg kerüld el és ennyi..
2012. nov. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
Semmit.
2012. nov. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
57%

Jogilag semmit nem tehetsz ellene, mert a te macskád átjárt oda, ő meg intézkedett, ez olyan mintha én ki irtanám itthon a patkányokat és a szomszéd feldobna poénból.

Megoldhatod ezt, ha felbérelsz valakit aki jól elveri a száját, igaz ez nem törvényes. Másrészt ennek semmi köze az állatkínzáshoz mert nem ő maga tette hanem a kutyák, és ugye ha esetleg egy kóbor kutya kapja el az utcán vagy valahogy bejut a te telkedre és ott tépi szét akkor sem tehetsz semmit, ellene.

2012. nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%
Nekem két kutyám van az udvarban. A macskák elkerülik a telket. Én sem tudom garantálni a betévedt macskák biztonságát. Ha egyet levadásznának akkor ,azért bunkó nem lennék, inkább szomorú képet vágnék, mert jobb a szomszéddal a békesség.
2012. nov. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%

Arról , hogy a macskád megdöglött arról csak te tehetsz . Mivel te írtad , hogy már kettőször szolt , hogy a macskád az ő ajtajához jár hugyozni és te gondolom nem is érdekel az ő problémája . Ami jogos mert én se szeretném , hogy az én ajtómhoz hugyozzon bármilyen állat . Te mit szólnál ha a szomszédod minden reggel a te ajtódba hugyozna ? Kutyát/kutyákat pedig nem tilos haza vinni vagy tartani . Tehát a szomszédod semmilyen törvénybe ütközőt nem tett csak a saját területét biztosította amihez joga is van .

Tehát ahogy már írtam ne a szomszédodat hibáztasd hanem saját magadat , hogy nem vitted el ivartalanítani amikor szólt , hogy a macskád oda jár hugyozni .

2012. nov. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
akkor tenyleg atjart a macskad. hamarabb kellett volna cselekedned h ne jarjon at :(
2012. nov. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 doboszoli ***** válasza:
65%
Nem szeretném, ha te lennél a szomszédom.))
2012. nov. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!