Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen lehetosegek vannak a...

Milyen lehetosegek vannak a tulajdolaprol valo bejegyzesnek a torlesere, ha orokosodesi szerzodes van rajta, es a szerzodo felek elhunytak?

Figyelt kérdés

Edesanyam elhunyt. A kozjegyzo kerte a tulajdojog bejegyzeset. A Foldhivatalnal kiderult, hogy orokosodesi szerzodes van rajta, elidegenitesi es terhelesi tilalom. Edesanyam es elettarsa kototte, de az elettars mar elobb elhunyt.

Amikor az elettars elhunyt, akkor ot a lanya temette el, akivel nem tartottam elotte sem es utana sem kapcsolatot es az edesanyam sem.



#orokosodesi #oroklesi szerzodes torlese
2012. nov. 19. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fordulj ügyvédhez, mert a földhivatali nyilvántartásba csak ügyvéd által ellenjegyzett beadványok alapján vezetik át a változtatásokat. Amikor ügyvédhez mész, vidd magaddal édesanyát halotti anyakönyvi kivonatát és ha a hagyatékban megtaláltad az örökösödési szerződést, azt is. Ha nincs meg, az sem baj, azért ügyvéd, hogy tudja, mit kell tenni.
2012. nov. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Anyukád élettársának a halotti anyakönyvi kivonatát kell bemutatni. Akkor törölni fogják. Szerintem a helyi önkormányzatnál (ahol az élettárs meghalt, abban a kerületben, vagy településen) beszerezhető. Azt nem tudom, hogy Neked kiadják-e, de ügyvédnek biztosan.
2012. nov. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!