Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit nyilvános Facebook-...

Ha valakit nyilvános Facebook-os adatai és képei alapján feltesznek egy szexoldalra, vagy meleg oldalra, akkor tehet feljelentést?

Figyelt kérdés
2012. nov. 28. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
onnantól hogy feltöltöd a képed fécsbúkra, az tölti fel meg oda aki és ahova akarja.
2012. nov. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Személyes adattal visszaélés.

Ha szexoldalra teszik fel, akkor még a jó hírnevét is sértik.

2012. nov. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Na jó, de milyen kép? Mert van egy-két leányzó, aki konkrétan szexképet tölt fel magáról a fészre. Gondolom egy melegítőben kutyasétáltatós képre nem gerjednek egy szexoldalon.
2012. nov. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen tehetsz feljelentést. Attól, hogy kiteszed olyan site-ra az még nem indok, hogy valaki visszaéljen vele!
2012. nov. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

# 2

Lehet el kéne olvasnod a Facebook szabályzatát ;)

2012. nov. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok, és egy rosszakaróm megfenyegetett, hogy felrak egy meleg társkereső oldaldra. A Facebookomról megtudta a telefonszámomat, képeket is lementhet, ill. adatokat. Ha tényleg megtenné, akkor feljelenthetem? És mit csinálna a rendőrség?
2012. nov. 28. 20:57
 7/10 anonim ***** válasza:
5%

# 6

kiröhögnének.

Amikor elterjedtek ezek a napiszar féle blogok amik közösségi oldalakról is szedtek le képeket a kis emós p*csák tömegessével rohantak a jardra de egyik esetben sem lett belőle ügy mert ha valamit nyilvánosan megosztasz zzal együtt megadod nekik a jogot hogy arra használják fel amire csak szeretnék.

2012. nov. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Apropó, én ezért nem szoktam semmit sem nyilvánosan kipakolni!
2012. nov. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Magánindítvánnyal büntethetőek, ez körülbelül 50 ezer Ft, hogy kezdeményezzék a vizsgálatot, ami nem biztos, hogy eredményes lesz. Ebből az a tanulság, hogy nyilvánosnak csak olyan dolgot rakjunk ki, amivel nem tudnak visszaélni.
2012. nov. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
és ha az illető külföldi, akkor teljesen reménytelen, hogy elkapják és bármit is csináljanak vele? :D
2012. nov. 29. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!