Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhetem azt, hogy egy X...

Kérhetem azt, hogy egy X ügyben én nem magyar bíróság előtt akarom lefolytatni az eljárást?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon nemzetközi ügyekben, de ha már annyira Unió vagyunk állítólag, meg annyira kompatibilis minden, akkor én kérhetem, hogy pl. egy konkrét ügyben egy francia bíróság járjon el és az hozzon ítéletet, és köszönöm, de nem kértek a magyarból?


És ha igen, kell indoklást írnom?

Mert most ez tök ciki, na de ha leírom, hogy a korrupció miatt akarok rendes, független eljárást külföldön, akkor tuti mindjárt valamivel megvádolnak a magyar hatóságok. Vagy nem?


Nem tudom ez jogilag minek minősül, mert persze bizonyítani úgyse tudok semmit (ez a lényege), na de nyilván nem véletlenül és nem is unalomból lenne ez az óhajom, hogy másik országba kelljen járkálnom, viszont megtenném ...


Lehet ilyet?

vagy ha nem, akkor mit jelent az uniós jogharmonizáció és egyebek (nemzetközi szerződések stb)?



2012. dec. 3. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, csak külföldiek esetében lehetséges, de lehet, hogy rosszul tudom, vagy ott legalábbis kiadatás van.
2012. dec. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ja igen, csak egy időben beszéltek arról h uniós Btk meg uniós Ptk meg fene tudja mi, na de ha ez nem is jött össze, akkor a magyar eljárás szerint se ragaszkodhatok külföldi bírósághoz? (unióshoz persze)

Kár h akkor elvetettük, pedig milyen jó lenne egy közös uniós jog (most ez alatt értek kb mindent, azaz h kompatibilisek legyenek az eljárások, Btk, Ptk, Ppt, szabs.tv. .. minden ..)


Amúgy a többi uniós ország ezt megcsinálta vagy végül nem lett meg?

2012. dec. 3. 16:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. dec. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ez a nem most mire volt nem?


a másik meg h ha nem lehet akkor hagyjam az ügyet itt kifutni amolyan korrupciós módon, és majd a legvégén meg fellebbezzem meg az Európai Bíróságnál? Vagy mit lehet tenni?

2012. dec. 3. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kérheted. Ott tárgyalják, ahol a bűncselekmény történt. Az úniós jogharmonizáció pont azt mondja ki hogy a másik országban lefolytatott tárgyalás mindenhol érvényes. Mint pl a horvát miniszterelnök helyettest itt ítélték el, mert itt karambolozott. Otthon "csak" leüli.
2012. dec. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
na jó de ha én pont a korrupció és egyéb ismerősi szálak miatt eleve csakis "vesztésre" számíthatok, akkor mit lehet tenni h normális eljárás legyen? más megyébe se lehet kivinni legalább? nem hiszem el .. :(
2012. dec. 3. 18:56
 7/7 ConnectCare ***** válasza:

Elméletileg Magyarországon is független bíróságok működnek, amik döntéseiket pusztán jogértelmezésre alapozzák. Így az ítéletet jogszabályra hivatkozással indokolhatják csak, amit te megfellebbezhetsz és eljuthatsz egyes esetekben akár a Kúriáig is.


Ha úgy gondolod, hogy az eljáró bíró elfogult veled szemben, akkor ezt bejelentheted és másik bíró kijelölésére kerül sor.


Ha még ezek után is meg vagy róla győződve, hogy ellened fordult a teljes bírói hatalmi ág, vizsgálhatja ezt még az Alkotmánybíróság is.


Ennyi garancia már csak elég ahhoz, hogy itthon maradj :)

2012. dec. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!