Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ottfelejtem valahol a...

Ha ottfelejtem valahol a tárcám, és mire visszamennék érte, addigra valaki elteszi az miért nem számít lopásnak?

Figyelt kérdés
Ma voltam a "rend"őrségen feljelentést tenni, de elküldtek, mondván az nem lopás. Pénz nagyon kevés volt benne, ellenben minden fontos iratom benne volt.
2009. aug. 23. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lopás csak szabálysért. ill. 20E Ft. érték felett bűncs. A megtaláló köteles 8 napon belül leadni... Lásd.: Btk szab.
2009. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha valaki eltesz valamit ami nem az övé, akkor eltulajdonítja..vagy nem?
2009. aug. 23. 10:44
 3/6 anonim ***** válasza:
20E alatt a lopás is szab.sértés e felett bűncs. Keresd meg vhogy a BTK tövényt és vidd a rendőrségre
2009. aug. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha talált dolgot "lop el" az ebben az esetben jogtalan elsajátítás, viszont ugyanúgy mint a lopás 20ezer Ft- alatt szabálysértés afelett bűncselekmény.

Ebben az esetben az a helyzet, hogy van egy 8 napos határidő ami alatt a találónak vagy az önkormányzatnál le kell adnia, vagy a tulajdonosnak visszaadnia a dolgot, úgyhogy maximum azt tudom elképzelni azért nem foglalkoztak ezzel elsőre, de menj vissza mert ez is éppúgy adott esetben szabálysértés mint a lopás!!! De persze előtte mindenképp érdeklődj ott ahol elhagytad, ill. az önkormányzat jegyzőjénél!

2009. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is tedd meg a feljelentést a rendőrségen, de ha nem akarják felvenni ők a panaszt, írd meg otthon és add fel tértivevényesen a kapitányság címére, akkor muszáj lesz foglalkozniuk az ügyeddel.

Ha visszaélnek az adataiddal az iratokat felhasználva, még rosszabb dolgok is jöhetnek :(

2009. aug. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez valóban jogtalan elsajátítás, az okiratok miatt pedig közokirattal visszaélés is. Mindkettő bűncselekmény, a jogtalan elsajátítás csak 20.000,- Ft fölötti értéknél.
2009. aug. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!