Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaphat valami buntetest ezert...

Kaphat valami buntetest ezert egy neveloszulo?

Figyelt kérdés
Azert hogy a nevelt gyermeknek jaro zsebpenzt nem adja oda, de a papirokat alairatja a gyerekkel? Na meg honapokra ker penzt tole, es nem tudja visszaadni kozel egy evre!

2012. dec. 20. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
a zsebpenzt nem kotelezo adni tehet nem ertem milyen papirokrol van itt szo, torveny nem irja elo hogy gyerek zsebpenz-t kapjon, azt sem bunteti a torveny hogy ha te kolcson adsz neki penzt akkor azt koteles vissza adni hacsak nem szuletett rola valami megalapodas, ezert tehetetlen a rendorseg a csalokkal is mert akik modnjuk osszejonnek emberekkel egyut elnek veluk, kolcson kenek x ezer vagy szazezer forintot es nincs rola semmi papir hogy azt o adta neki oda
2012. dec. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A zsebpénz adás kötelező! Van egy papír is róla, hogy minden hónap 10-15.-én megkaptam a nekem járó zsebpénzt, és ezt alá is kell írnom havonta..
2012. dec. 20. 19:01
 3/8 anonim ***** válasza:
mivel ez sikkasztás, igen ... gondolom, van aki ellenőrzi, hogy vagy nevelve, szólj neki ;)
2012. dec. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hat bocs en meg nem hallottam rola hogy az kotelezo lenne, szerintem azt a szulo donti el hogy ad a gyerekenek penzt vagy nem, en se kapok minden honappban max suli elott hogy tudjak vasarolni, sot nekem meg semmilyen papairt nem kellett alairnom. lehet hogy arrol beszelsz hogy az egyik szulo fizeti a gyerektartast amit rad kell hogy elkoltsenek es azt nem kapod meg hanem magara kolti el a nevlo szulod, akkor viszint az illeglais es igen kaphat erte buntetest
2012. dec. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3. olvasd el a kérdést, NEVELŐszülő, a zsebpénzt az állam adja, és a neveltnek jár
2012. dec. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ertem! Koszonom a segitseget! :) Szolni is fogok a kovetkezo ellenorzesnel errol!
2013. jan. 2. 16:25
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja, es meg annyi, hogy ezert mit kaphat a neveloszulo?
2013. jan. 2. 16:26
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt nem tudja valaki, hogy lehet-e kervenyezni azt hogy pl. 2 hetente elmehessek egy hetvegere a csaladomhoz? Igy is szoktunk jarni minden 2. heten lathatasra a gyermekvarosba! Lehet ilyet?
2013. jan. 2. 21:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!