Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mekkora torkolati energia...

Mekkora torkolati energia felett szükséges engedély egy fegyverre?

Figyelt kérdés

2012. dec. 26. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7.5 Joule nál nagyobbra
2012. dec. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. dec. 26. 14:21
 3/11 A kérdező kommentje:

nadeeee..... a légpuskámra például max 15 J van írva ami kineveti a 7.5-öt s mégsem kell rá engedély.

[link]

2012. dec. 26. 15:32
 4/11 doboszoli ***** válasza:
57%

A helyedben nem híresztelném.

A 7,5 J csőtorkolati energiát meghaladó légfegyverek lőfegyvernek minősülnek, jogosulatlan tartásának büntetési tétele 2-8 év.

Csak szólok...

2012. dec. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Max! És ez azt jelenti, hogy akkora lehetne maximálisan, de nincs akkora. Ugyanis a boltokba lefojtva árulják. Magyarán a megengedett legnagyobb energiával. Ferrarival is 300 km/h a végsebesség, mégis csak 130 km/h-val mész még autópályán is. (vagy nem, de ha nincs szerencséd elkapnak és megy a csekk)
2012. dec. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet tartani nagyobb energiájú (gumilövedékes) fegyvert de légfegyvernél ahogy előttem is írták 7,5J a megengedett.
2012. dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 doboszoli ***** válasza:

Term. légfegyverről beszéltem.

A Keserű Béla-féle Onesta, lila Lapuával 100 Joul körül teljesít, és legális.

Még azt magyarázhatná meg nekem valaki, hogy a 7 joulos légpuskával szemben, miért engedélyköteles a 2-3 J körüli flóbert. Ugyanazok a feltételek a tartásánál, mint a lőfegyvernél. Nooormális??

2012. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos, azért mert a jogalkotó úgy fogalmazta meg ,hogy egybe szerelt lövedéknek minősülő (lövedék lőpor hüvely) éles fegyvernek tekinti. Amennyiben külön van szerelve patron elé ólom lövedék úgy muzeális. Két nap múlva az is kiesik minden kategóriából. Kérdem mi itt a normális? Bővebben itt : http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AsSN5..
2012. dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 AmonRae válasza:
Szóval az van, hogy légfegyverre nem kell engedély, flóbertre kell, arra is, ami 7,5 J alatti. Most váltottam ki, úgyhogy esetleg képben vagyok.
2012. dec. 31. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 doboszoli ***** válasza:

8-as!

Éppen itt a zavar,nem mintha szükségem volna egy vacak flóbertre, de a töltény, (szándékosan nem "lőszert" írtam) szabadon megvehető, tartható, hiszen lőport nem tartalmaz, így a hármas kritériumnak nem felel meg.

Vagy csupa idióta hozza a rendeleteket, vagy nem tudom.

2012. dec. 31. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!