Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megmagyarázná nekem valaki,...

Megmagyarázná nekem valaki, hogy a 2012 és 2013-as évben miért szakmunkás bérminimumnak hívják a Garantált bérminimum összegét?! Ilyen szerintem nincs.

Figyelt kérdés

A Közalkalmazotti bértáblában E osztályban is megtalálható a Garantált bérminimuM (ami megjegyzem SZÉGYEN! ). Ebbe az osztályba pedig nem szakmunkásokat sorolnak be! Nekem két felsőfokú szaktanfolyamom van, ezért ebbe az osztályba tartozok és ehhez tartozik a gimnáziumi és közg. Szakközépiskolai érettségim. Az F-ben már főiskolai végzettségűek vannak. Lényeg a lényeg, hogy ki az a nem tájékozott SZAKEMBER, aki ezt az elnevezést adta a Garantált bérminimumnak, mert semmi fogalma sincs a közalkalmazotti bértáblához! Én kirugnám. Az elnevezés ütközik a nagy nehezen kiadott legfrisebb KJT-ben meghatározott és törvénybe foglalt osztályba sorolással. Ha pedig már így van, akkor legyenek szívesek azt aki évekig tanult és van 25-30 év gyakorlata, felelősségteljes munkát végez, a bérét KÖZALKALMAZOTTI BÉRTÁBLÁNAK MEGFELELŐEN! Meghatározni. Aki az E osztályba van besorolva (D is idetartozik), az ne kapjon már szakmunkás bérminimumot, vagy az elnevezést változtassák meg legalább, mert ez legfeljebb a C osztályig érvényes. Elképesztő egyébként, hogy ez eddig senkinek sem tűnt fel a sok nagyokos között. Ha valaki nem ismeri a törvényt és munkaügyet ne adjon elnevezéseket! Felháborító!


Bosszantó egyébként, hogy a már két éve nyögött tanfolyam díjamat feleslegesen váLlaltam be két éve, mert akkor még volt különbség a D és az E osztály között fizetésben (ha nem is sok). Most pedig mind a kettőben Garantált bérminimumot adnak. Ez aljasság. Ráadásul hiába leszek 4-es fokozatból 5.-be átsorolva (és a 2012-es bértábla szerint még legalább 4-5 évig) a bérem egyáltalán nem változik!!!! VÉLEMÉNYEM, HOGY A KÖZALKALMAZOTTI BÉRTÁBLA EGY NAGY SZÉGYEN . AKINEK NINCS DIPLOMÁJA , AZ NEM ÉR SEMMIT SEM, mindegy, hogy az egész életét végig tanulta különböző tanfolyamokon és felelőségteljes munkát végez. MINK A BÉRTÁBLA, HA CSAK AZ F-TŐL KATEGORIZÁL?

JA, AKIT MOST VETTEM FEL, HUSZONÉVESEN SZINTÉN AZ ÉN BÉREMET KAPJA (28 ÉVE DOLGOZOM).



#SZAKMUNKÁS #BÉRMINIMUM
2012. dec. 30. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos nyugodj meg, jelenleg a diplomás "F" kategória is alig magasabb a minimálbérnél, legalább is, ha kezdő munkavállalóval számolunk. A közalkalmazotti bértábla szégyen, egyetértek. Lehet, hogy körül kellene nézned a versenyszférában.
2012. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves kérdező! A felvetéseddel egyetértek, én is közalkalmazott vagyok D fizetési fokozatban, de azért nem kell kiabálni. A C fokozatban nem a szakmunkások vannak, ők a B kategória. C-ben a középfokú végzettségű

, de szakmával nem rendelkező dolgozók pl. gimnáziumi érettségi találhatók. Amúgy a bértábla tényleg nevezhető nevetségesnek, felháborítónak, megalázónak tetszés szerint.

2012. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a már beérkezett válaszokat. Megnyugodtam, hiszen másokat is foglalkoztat ez a kérdés. Sajnos, a kérdésemre nem kaptam kielégítő választ. Miszerint Ki és milyen alapon nevezte el szakmunkás bérminimumnak a Garantált bérminimum összegét?Sajnos lejhet, hogy pont az nem olvassa kérdésem, aki ebben kompetens lenne? Szakmunkás végzettség "B" kategória. Aki a C,D,E osztályba van besorolva végzettsége alapján miért kap szakmunkás bérminimumot? Az elnevezés ütközik a közalkalmazotti bértáblába való besorolással.-szerintem
2012. dec. 31. 07:33
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Itt nem az a lényeg, hogy minek nevezik. Eredeti célját tekintve valóban a szakmunkások bérminimumja. Azt a célt szolgálja, hogy a szakmával rendelkezők ne a minimálbért kapják, az maradjon a végzettség nélküliek bére. A közalkalmazotti bértáblát viszont, mint te is tudod, évekkel ezelőtt befagyasztották, és gyakorlatilag utolért bennünket a garantált bérminimum.
2012. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!