Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerb állampolgár Magyarország...

Szerb állampolgár Magyarország területén megszakítás nélkül hány napot tartózkodhat?

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
30
2013. jan. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mennyi megszakítást kell tartani két bejövetel között? Tehát pl.: egy hónapot Magyarországon, egy hónapot Szerbiában, vagy elég csak egy napra hazamenni. Vagy fél éven belül meg van határozva, hogy mennyi időt lehet Magyarországon tölteni? Hogy működik az ilyesmi?
2013. jan. 1. 18:54
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt az oldalt találtam, itt 90 napot ír.

2013. jan. 1. 19:13
 4/8 anonim válasza:
A bevándorlási hivatalban nézik csak,egyébként nem érdekli a kutyát sem. A határon sem látják rögtön mennyi időt voltál odaát.
2013. jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elég csak átlépned meg vissza. Két perc.
2013. jan. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Magyar-Szerb határon dolgoztam határőrként.

Törvény szerint 6 hónapon belül 90 napot lehet tartózkodni. Ha megszakítod, ha nem az első beutazástól, vagyis bélyegzőlenyomattól kell számolni a napokat. Ha január 1-én belépsz majd miután letartózkodtad a napokat elhagyod az országot, akkor csak július 1-én léphetsz be ismételten, ekkor megint 90 napra.

Egész pontosan van egy olyan szabály még, hogy mivel nem minden hónap 30 napos, így 93 napért még nem bírságolnak, de 94-ért már igen.

2013. jan. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon részletesen érdekel a tartózkodási periódus számolás, akkor segíthetek még.
2013. jan. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2013. jan. 2. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!