Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2012 nyarán (július) fejeztem...

2012 nyarán (július) fejeztem be tanulmányaimat. Elméletileg akkor a TB-t fizetnem kellene ha nemvagyok bejelentve munkanélkülinek. A tanulmányok befejezése után, mennyi idő lehet amíg az állam fizeti a TB-t?

Figyelt kérdés

2013. jan. 2. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Elméletileg már kell fizetned. Valami október eleje, közepe általában a határidő.
2013. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Én ezt találtam. E szerint a diákigazolvány érvényességének megszűnését követő 45. naptól kell egészségügyi járulékot fizetni. Azt itt nem írják, hogy az álláskeresőként való nyilvántartás esetén mi van, de gondolom ezt a munkaügyi központban meg tudják mondani. Ha fizetned kell, akkor még mindig lehet kérni a polgármesteri hivataltól, hogy segélyként fizessék ki helyetted. Ennek se tudom a feltételeit, de utána lehet nézni.


[link]

2013. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Komplikato ***** válasza:
80%

Munkaviszony nélkül nem kap segélyt.

Viszont olyan december közepéig vagy végéig volt akkor TB-d. Most már nincs.

2013. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Na most már nagyon kiképeztem magam ebben a témában. A linkelt NAV tájékoztatás szerint, aki álláskeresési támogatásban részesül, az biztosítottnak minősül, neki nem kell fizetni.


És jól írta komplikato, nem segély címén jár a mentesség, hanem alanyi jogon. És ennek megfelelően nem is a polgármesteri hivatalhoz, hanem a járási hivatalhoz kell benyújtani az igényt. Aki megfelel, az erről egy bizonyítványt kap, ami mentesíti a fizetési kötelezettség alól és jogosítja az eü. ellátások igénybevételére 1 évig. (Utána újra kérni kell.) A feltételeket az 1993:III. törvény 54. §-a tartalmazza, ezt bemásolom:


54. §(1)A járási hivatal az egészségügyi szolgáltatás igénybevétele céljából annak a személynek állapítja meg szociális rászorultságát,


a)318 akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-át,


b) aki egyedülélő és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át


nem haladja meg, és családjának vagyona nincs.


(2)A szociális rászorultság igazolásáról a járási hivatal hatósági bizonyítványt (a továbbiakban: bizonyítvány) állít ki. A bizonyítvány hatályossága 1 év. A bizonyítvány tartalmazza: a rászoruló személy nevét, lakcímét, Társadalombiztosítási Azonosító Jelét, a rászorultság tényét, az igazolás hatályosságát. A bizonyítvány az (1) bekezdésben megjelölt feltételek fennállta esetén ismételten kiállítható.


(3) A szociálisan rászorult személyekről a járási hivatal nyilvántartást vezet és a külön jogszabály szerint bejelentési kötelezettséget teljesít az egészségbiztosítási szerv felé.


[link]

2013. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!
2013. jan. 3. 18:54
 6/7 anonim válasza:
100%
Én is 2012 nyarán fejeztem be tanulmányaimat. TB december 15-ig volt érvénes. Én szeptemberben regisztráltam a munkanélküli központban. December elején kértem igazolást a munkaügyi központból, hogy regisztrált munkanélküli vagyok. Ezután elmentem az önkormányzathoz és ott a népjóléti irodán kértem Tb támogatás igénylő lapot, azt kitöltöttem és csatoltam a szükséges papírokat. Most 3-án meg is kaptam az értesítést miszerint 1 évig az önkormányzat fizeti helyettem a TB-ét.
2013. jan. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére megoldódott nálam is a dolog.

Először is a munkaügyi hivatalnál indítottak el egy folyamatot, ott kaptam egy papírt amellyel az önkormányzatra kellett mennem és onnatól kezdve mást már nem kellet intéznem, nekem is megjött a hatósági bizonyítvány a járási hivataltól.

2013. jan. 15. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!