Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kapok ösztöndíjat, otthagyo...

Ha kapok ösztöndíjat, otthagyom a sulit és nem fizetem vissza a pénzt, mit tudnak tenni?

Figyelt kérdés
CBA-ban vagyok tanuló, és a szerződésemben az állt hogy fél évente kapok x összegű ösztöndíjat, de ha nem maradok ott 4 évig vissza kell fizetnem mindet. és ha nem fizetem vissza mit tudnának csinálni? 17/L
2013. jan. 4. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Megölik a családod nyugi azt azért nem de kiküldik a számlát és ha nem fizeted be akkor halmozódik és elvehetik az ingóságaidat
2013. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Behajtják jogi úton.
2013. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerződésszegés, jól beperelnek és fizetheted vissza kamatostul + a perköltséget is állnod kell.
2013. jan. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van behajtják ezt rajtad. Ez majdnem ugyanaz mintha a munkaügyi központ ajánl neked egy tanfolyamot gyakorlati munkahellyel havi x összegért és ha abbahagyod azt az szerződés szegésnek számít ami annyit jelent hogy azt a pénzt amit kapsz vissza kell fizetned, plusz az oktatás költségeit.

Mivel a te eseted kicsivel másabb nagyon nem különbözik meg attól amit én írtam, itt is behajtják rajtad, vagy ha már lesz jövedelmed akkor abból fogja az államkincstár levonni x százalékot vagy ha esetleg örökölsz valamit mondjuk egy lakást akkor arra ráterhelik. Szóval vigyázz ezzel, ha ott akarod hagyni akkor beszéld meg az illetékesekkel hogy mi a teendő és akkor elvileg csak azt kell visszafizetned amennyit eddig kaptál. Szóval itt észnél kell lenni mert ha nem fizeted vissza akkor jogi úton fogják behajtani rajtad ami durvább következményekkel jár.

2013. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2013. jan. 4. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden ami a neveden van elveszik ha másképpen nem lehet behajtani a tartozásod


Ha nincsen semmi sem a neveden akkor a végrehajtók a bejelentett lakcímeden a ház/kocsi kivételével mindent elvihetnek amiről azt gondolják hogy a tiéd.Ezt csak akkor akadályozhatod meg ha számlával tudod bizonyítani hogy nem a tiéd (Pl: TV,Számítógép stb) Tehát amiről valószínűsítik hogy a tiéd azt viszik,az már más kérdés hogy ők mit tartanak valószínűnek.Vannak olyan tárgyak amiket nem vihetnek el még akkor sem ha a tiéd,pl ágy,hűtő stb

2013. jan. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor inkább el se fogadom az ösztöndíjat, nem éri meg :D
2013. jan. 4. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!