Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hajléktalan fiam balesetben...

Hajléktalan fiam balesetben meghalt. Ki kötelezhető a temetési költségek kifizetésére? Vagyona nem volt. Egy fia és egy lánya va akik felnőttek már.

Figyelt kérdés
2013. jan. 9. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
A legközelebbi hozzátartozó, azaz Te. Részvétem!
2013. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A gyerekei. Tegnap volt itt egy hasonló kérdés akkor kikerestem a jogszabályt, miszerint az öröklés rendje szerinti rend vonatkozik a temetési kötelezettségre. Ha nem volt házastársa, akkor a gyerekei kötelesek őt eltemetni. Részvétem.
2013. jan. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Te, illetve a felnőtt gyerekei is hajléktalanok? Ha nem, akkor szégyelljétek magatokat, akármennyire is hibás volt a sorsáért.
2013. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Le lehet engem pontozni, de akkor is azt mondom: ha annyi gerinc sincs egy emberben, hogy a gyerekét vagy az apját ne hagyja az utcán, akkor legalább ne verje ezt nagy dobra.
2013. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
55%
Nem tudom, hogy ki pontozott le, de semmit sem tudsz a kérdezőről, mégis élből kriziálsz, de a kérdésre nem válaszolsz. Gondolom a lepontozást ezért kaptad. Soha nem voltál olyan helyzetben, amilyenben ők valószínűleg voltak, és fel sem tudod érni, hogy bizony vannak olyan helyzetek, amikor házastárs, szülő, még ha a szíve szakad is meg, nem tud mást tenni, mint elengedni a kezét a másiknak. Szívből kívánom neked, hogy soha ne is kerülj ilyen helyzetbe.
2013. jan. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom "kedves" 62%-os válaszolónak sohasem kellett egy alkoholista, agresszív, semmirekellő, munkanélküli emberrel együtt élni, aki a saját életével együtt tönkreteszi a családját, a gyerekeit. Inkább ő szégyellje magát, amiért ilyen könnyen ítélkezik egy olyan helyzetről, amiről alapvetően semmit sem tud. Van, akin akkor sem lehet segíteni, ha beleszakad az ember(tapasztalat)


Egyébként Andizsuzsi tegnap belinkelte a vonatkozó jogszabályt.

2013. jan. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha vannak akkor a gyerekei, ha nincsenek,akkor te. Ha anyagiak miatt nemtudod etemetni,akkor kérhetsz köztemetést
2013. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!