Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegnap kézhez kaptunk egy...

Tegnap kézhez kaptunk egy bírósági végrehajtási ítéletet 70330 forintról. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2011 februárjában új autót vettünk, aznap este, ahogy hazavittük, már nem volt időnk a parkolómatricát kiváltani, meg is büntettek, amit nem fizettünk ki, mert másnap már ki is váltottuk az éves parkolómatricát.Ez a büntetés borzasztóan sok, és nem jogos,hogy semmit nem kaptunk kézhez-az állandó lakcímen a szüleim veszik át a dolgainkat,de nem kapták ők sem csak ezt a levelet, mi már több éve nem ott lakunk.Írtam nekik egy emailt.Mit tehetek, egyáltalán tehetek-e valamit?beszélni szeretnék velük de csak egy nap van ügyfélfogadás, telefont nemvesznek fel.teljesen kétségbe vagyok esve,soha semmi elmaradásom nem volt, és ez tetemes összeg
2013. jan. 9. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ha már bírósági végrehajtásinál tart a dolog, akkor bizony volt előtte felszólítás néhány, azonban nem biztos, hogy a ti nevetekre, hanem a régi tulajnak ... ugyanis a kocsira a cetli kirakását követően pár nap alatt lekérdezik a nyilvántartásból, hogy kinek a nevén van a jármű, és akkor még nem ti szerepeltetek tulajdonosként ...

a végrehajtási ítélethez valószínűleg ismételten lekérdezték, így ezért már a ti nevetek szerepel ...

ez az egy dolog van amit meg tudsz lovagolni, hogy a kocsin nem volt akkor este bírság (valaki lekapta róla és eldobta), te nem kaptál semmilyen felszólítást (a régi tulaj kaphatta), te hajlandó vagy kifizetni az alap bírságot mert még csak most jutott tudomásodra a dolog


a mutatvány akkor bukik, ha nem használt kocsit vettetek, hanem vadi újat

2013. jan. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Természetesen használtat vettünk, bár most jön,hogy szétvágjam baltával.Köszönöm, megmutatom a férjemnek is, hátha sikerül valamit lealkudni, bár a végrehajtásnál úgy olvastam már nem lehet csinálni semmit.Telefont nem vesznek fel, emailre nincs válasz, egy nap van ügyfélfogadás, 15-ig, szerdán.Jövő szerdán kivesz a férjem szabadságot, és elmegy, nem lesz túl késő?vagy utaljuk át nekik a francba, hogy ne legyen baj?de a helyzet,hogy tényleg nem kaptunk semmit, ha kaptunk volna már régesrég kifizettük volna, sokkal kevesebbet.
2013. jan. 9. 12:58
 3/8 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy a parkolós cég már régen továbbadta behajtásra

- a parkolós azt mondja már nem tud mit tenni

- a behajtó azt mondja qrvára nem érdekli az előzmény


én meg azt mondom bizonyítsa a parkolós a bíróság előtt, hogy nektek küldtek felszólítást, és nem a korábbi tulajnak

2013. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"meg is büntettek, amit nem fizettünk ki"


Itt követtétek el a hibát. Innentől fogva teljesen jogos a büntetés.


Parkolójegyet kellett volna venni még este másnapra, az csak párezer forint lett volna, hiszen tudnotok kellett, hogy fizetni kell a parkolásért.


Egyszer én is így jártam, hétvégén lerohadt a kocsim, és csak hétfőn estére tudtam elszállíttatni, így a hétfői napra jegyet vettem.

2013. jan. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy van, ahogyan az előttem válaszoló írta. Ha nem volt matricátok, akkor jegyet kellett volna vennetek, ha ez nem történt meg, akkor jogos volt a büntetés. A parkolótársaság a felszólításokat valószínűleg az előző tulajdonosnak küldte ki, aki nem értesített róla titeket. Sok mindent nem tehettek, mivel az első jogsértést ti követtétek el azzal, hogy sem a parkolási díjat, sem a parkolási bírságot nem fizettétek ki. Az előző tulajdonos ellen esetleg tudtok indítani egy polgári peres eljárást, amiért nem adta át a felszólításokat, de ennek elég kétséges a kimenetele és a per- és ügyvédi költségek valószínűleg még a 70.000 forintos bírságnál is többe kerülnének.
2013. jan. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen,úgy gondolom igazatok van, és már nem lehet mit tenni.ez olyan hülyeség- most néztem- 18,47-kor büntették meg, miután 19-től ingyenes amúgy is.kifizetjük, bár szerintem ez borzasztó sok.
2013. jan. 9. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:

a parkolási bírság elévülési ideje 1 év

ha tényleg nem vettetek át az elmúlt időszakban tértis fizetési felszólítást, akkor meg kell támadni a végzést


változatlanul úgy gondolom, hogy a felszólításokat a korábbi tulaj kapta, tehát nektek van jogalapotok arra, hogy most induljon a felszólításuk, és az alapbírságot fizessétek, ami pár ezer forint ... most viszont nem indíthatják el már, mert időn túl vannak a felszólítás kiküldésével ... én nem fizetnék, megtámadnám a határozatot, de gyorsan, mielőtt végrehajtásra adják

2013. jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha esetleg a felszólításokat mégis a Ti nevetekre, címetekre küldték annak idején akkor ha 2x "nem kereste" jelzéssel érkezett vissza a térti a feladóhoz, akkor azt vélelmezett kézbesítésnek kell tekinteni mintha átvettétek volna.
2013. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!