Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki betör a házamba és...

Ha valaki betör a házamba és én a támadót halálosan megsebesítem (szúró vágó eszközzel vagy lőfegyverrel (ha van különbség a szankciókat illetően) ) és belehal a sérüléseibe, akkor számíthatok-e bármiféle büntetőeljárásra vagy jogi következményre?

Figyelt kérdés
Nem akarok senkit se megölni félre értés ne essék, csak minap olvastam az esetet amikor (igaz az USA-ban) lelőtte (5x) a betörőt a házigazda igaz a támadó túlélte, és érdekelt ez itthon hogy zajlana egy ilyen eset.
2013. jan. 10. 22:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Számíthatsz. Ráadásul nem is kevésre.
2013. jan. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hacsak betör, de nem támad rád vagy bármi ilyesmi, és te lelövöd, akkor igen, lecsuknak emberölésért. Ha fegyvert szegez rád, pláne meglő, és lelövöd, akkor abszolút önvédelem, és semmit nem fogsz kapni (vagyis, igazából egy meghurcolást az ügyészségen azt igen...)


Annyiban változott már a büntetőtörvénykönyv, hogy végre van jogos önvédelem. Vagyis, volt eddig is, de már reálisabb alapokon - de kitartóan megvan, hogy valamilyen szinten támadásra azonos védekezést kell adni. Tehát ha jön feléd egy bottal, akkor nem verheted agyon, vagy késelheted halálra.


Amúgy az USA-ban sem lehet csak úgy agyonlőni valakit, aki bejön a házadba.

2013. jan. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!