Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van olyan jogszabály, ami a...

Van olyan jogszabály, ami a bankokat kötelezi, hogy bizonyos összeg befizetése számlára történő befizetése esetén azt a NAV felé jelenteniük kell? Ha igen, melyik a vonatkozó törvény és mennyi az összeghatár?

Figyelt kérdés
A válaszokat köszönöm!

2013. jan. 12. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Minden bank pénztáránál ki van írva a törvény. Ha jól emlékszem egymillió fölött jelentik.
2013. jan. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy csakis a pénzmosásgyanús eseteket kell jelentésék, azokat viszont összegtől függetlenül. Tudod esetleg a jogszabály nevét vagy számát akár hozzávetőlegesen?
2013. jan. 12. 19:25
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
2013. jan. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon poénosnak gondolod magad, de nem ártana, ha szöveget is tudnál értelmezni! Az előző hozzászólásomban ugyanis leírtam, hogy a pénzmosásról szóló törvény által megállapított kötelezettséget ismerem, de az összegfüggetlen és csak pénzmosás gyanúja esetén áll fenn. Én egy ezen felül létező (pénzmosás gyanújától független és összegfüggő) bejelentési kötelezettség esetleges létezésére vagyok kíváncsi.
2013. jan. 12. 20:18
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Te gondolod okosnak magad!

Azért KELL a bankoknak jelenteni a törvényben meghatározott összeg feletti tranzakciókat, hogy a NAV megtudja vizsgálni, hogy azok törvényesek-e!

Ha valakivel szemben már felmerült a pénzmosás gyanúja, annak nem csak a bankszámláját vizsgálják felül.

2013. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Te gondolod okosnak magad!"


Ha ez így lenne, nem kérdezni, hanem észt osztani járnék ide, mint te. Nem is értem, hogy miért írsz ilyeneket, mikor én nem neked, hanem a másik válaszolónak írtam a legutóbbi hozzászólást.


"Azért KELL a bankoknak jelenteni a törvényben meghatározott összeg feletti tranzakciókat, hogy a NAV megtudja vizsgálni, hogy azok törvényesek-e!"


Erre én is rájöttem, ezért szeretném megtudni, hogy mennyi az a referenciaösszeg, amennyiben van ilyen. Te azt írod egy millió, hallottam már kettőt is, valaki meg azt mondta, hogy nincs ilyen, csak pénzmosás gyanúja esetén összegtől függetlenül. Én az utolsó szabályt ismerem, és kíváncsi lettem volna arra, hogy milyen forrás alapján mondod te, illetve a másik illető, hogy van összegfüggő, a gyanútól független bejelentési kötelezettség. A forrás megjelölése eddig a te részedről is elmaradt, így elég nehéz azt ellenőrizni.


"Ha valakivel szemben már felmerült a pénzmosás gyanúja, annak nem csak a bankszámláját vizsgálják felül."


Engem nem érdekel, hogy annál végbéltükrözést hajtanak végre, vagy Köztársasági Érdemrendet kap-e. A kérdésem arra vonatkozott, hogy Józsi bá ha bemegy az OTP-be és befizett 1, ill. 2 millió forintot, azt a bank illetékesei bejelentik-e a NAV-nál, mivel ilyen és olyan összeg felett azt be kell jelenteniük ezen és azon jogszabályhely alapján, vagy csak abban az esetben, ha pénzmosás gyanúja merül fel, de akkor összeghatártól függetlenül. A kérdés apropos-ja egyébként az, hogy a németországi bankoknak minden befizetést átutalást 4000 Euró felett be kell jelenteniük a hatáskörrel, ill. illetékességgel rendelkező állami szervnél.

2013. jan. 12. 21:06
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

Lassan írom, hogy megértsed!


A törvényben meghatározott összeget meghaladó készpénzforgalmat minden esetben jelenteni kell, nem a bank, illetve az ügyintéző, jogköre mérlegelni, hogy ez most pénzmosás vagy nem!

2013. jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ohh köszönöm a válaszod, nagyon sokat segített! Konkrétan is tudsz válaszolni a kérdésre (mennyi az az összeg - vö. kérdés), vagy a válaszokat csak ki szoktad szopkodni az ujjadból referencia nélkül?
2013. jan. 13. 20:19
 9/11 anonim ***** válasza:
36%
Olvasd el a törvényt, legalább arra ne legyél lusta!
2013. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Magyarul fogalmad sincs. Ugyanis csak a §23. rendelkezik arról, hogy milyen esetekben van tény- és adatszolgáltatási kötelezettsége a szolgáltatónak, de az összegfüggetlen, és gyanúfüggő. Ez pedig már az általam is ismert szakasz.


23. § (1) Pénzmosásra vagy terrorizmus finanszírozására utaló adat, tény, körülmény felmerülése esetén az 1. § (2) bekezdés b) pontjában meghatározott személy köteles haladéktalanul a (2) bekezdésben megjelölt személynek bejelentést tenni. A bejelentésnek tartalmaznia kell

a) a szolgáltató által a 7-9. § alapján rögzített adatokat, és

b) a pénzmosásra vagy a terrorizmus finanszírozására utaló adat, tény vagy körülmény ismertetését.

2013. jan. 16. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!