Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Járhat nekem a köteles anyai...

Járhat nekem a köteles anyai rész?

Figyelt kérdés
Azzal a kéréssel fordulok önökhöz hogy édesanyám tavaly májusban elhunyt.Aztán derült ki hogy 1994-ben eltartásért nővéremnek adta a házát.Abban kérném a segítséget hogy meg szeretném kapni a köteles anyai részemet.Tudom hogy letelt a 15 év de elég nagy szerepet játszottam anyukám ápolásában míg otthon volt.A bökkenő az hogy a nővérem egy pillanatig nem ápolta az anyámat és volt hogy évekig nem látogatta.Piszkossan járt ki az utcára kapálni és minden ünnepkor nem volt neki még fött étele sem, de még sűrűn kenyér sem.Amikor tudtunk mi a feleségemmel vittünk neki mindenfélét, ő már régóta fájoslábú volt így nem bírt a boltba elmenni.Mi sem tudtunk mindennap menni mivel 20km volt köztünk és nagyon szegények vagyunk.Volt mikor elhoztuk anyukát hozzánk megfürdettük rendesen ellátuk míg náluk volt.A nyugdíjját a nővérem vette fel és anyukat egy forintot nem kapott belőle, még főznivalót és kenyeret is csak ritkán.A papírjait állandóan hamisitották.Engem anyuka soha ki nem tagadott a végsőkig mellette álltunk. Mivel hozzánk nem hozhattuk, nővérem miatt utolsó hónapjait Otthonba-kórházban és felváltva töltötte.A végső lerobbanása is akkor történt mikor januárban nagy hó volt és nem tudtunk menni hozzá. A tüzre valót mi vágtunk neki és hordtunk be. Nagyon kérem segítsen mert ezt tenni egy idős beteg emberrel, mocskos dolog.Segítséget várok!!Köszönöm!
2013. jan. 16. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, de tudtommal az eltartási szerződés megkötésekor megtörténik a tulajdonátruházás. Ergo az ingatlan nem is képezte a hagyaték részét, hiszen már élete során más tulajdonába került.

Ennek ellenére javaslom, hogy konzultálj ügyvéddel, vagy menj el bírósági panasznapra.

2013. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel nem hagyaték része, így nincs köteles rész.

Viszont az eltartási szerződésben benne kell legyen foglalva, hogy miben áll az eltartás.

Ha a nővéred az eltartási kötelezettségének nem tett eleget, akkor a szerződés megtámadható.

Ezt persze közel 20 évre vonatkoztatva nehéz igazolni. Ezért kellene jogásszal, személyesen egyeztetni.

2013. jan. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tomala ***** válasza:

Az eltartási szerződés az ingatlan elidegenítésének visszterhes módja, tehát nem lehet belőle köteles részt követelni. (Azt csak ingyenes átruházás esetén lehetséges)


Az eltartási szerződést esetleg meg lehet támadni. Keress fel egy ügyvédet.

2013. jan. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ha megtámadom az eltartási szerződést akkor mit kapok az ingatlanból??? Köszönöm válaszukat!
2013. jan. 18. 17:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az eltartási szerződés érvénytelen, akkor az eredeti állapot áll vissza, és a két gyerek örököl.

AZ eltartási szerződés nem teljesítése nem hinném, hogy elég lenne az érdemtelenség megállapításához.

2013. jan. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!