Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig jár a családipótlé?

Laca50 kérdése:

Meddig jár a családipótlé?

Figyelt kérdés
Elolvastam az ide vonatkozó törvényt/rendeletet, de valahogy nem igazán világos. Pontosabban ezt nem értem: a tankötelezettsége megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre (személyre) tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyben a gyermek (személy) a huszadik - a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult, de sajátos nevelési igényű tanuló esetében huszonharmadik - életévét betölti. A tanév szeptembertől júniusig tart. Ha a lányom 2013.augusztus.30.-án tölti be a 20-at, akkor 2014 júniusig jár, vagy csak 2013 júniusig?

2013. jan. 17. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Abban a tanévben jár utoljára amikor betölti a 20-at.
2013. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, de akkor konkrétan meddig is jár?

Ez év szeptemberében megkezdődi egy újabb tanév, akkor ennek a végéig jár? Tehát 2014 júniusáig?

Azért vagyok ilyen értetlen, mert két különböző eset történt az ismerőseimnél.

Az egyiknél tavaj novemberben btöltötte be a 20. évét és még jelen pillanatban is folyósítják neki a családit.

A másik ismerős gyereke is tavaj töltötte be a 20.-at, ő pedig nem kapja.

2013. jan. 17. 21:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!