Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérletben lakunk, kinek van...

Albérletben lakunk, kinek van igaza, és hogyan intézzük el a tulajjal az igazunkat? Költözzek el a családommal, és még én tartozom vagy kinek van joga bármihez is?

Figyelt kérdés

Ha kérhetem ügyvéd is válaszoljon nekünk,köszönöm előre is.Albérletben lakunk egy nagyvárosban.Novemberbe költöztünk ide.A tulajdonos egy 3 szobás lakást adott ki nekünk 35000ft-ért.Azt igérte mire beköltözünk tisztasági festést,és más renoválást helyre hozat a lakáson,mert Román vendégmunkások laktak a lakásban ,és nagyon lelakták a lakást.Az ajtókat nem lehet csukni,az ablakok nem zárnak(elállnak)jön be a hideg.Picike radiátorok vannak és alig fűtenek.A gázsütő rossz a szekrényajtók lógnak.Hát ezeket a hibákat akarta rendbetetetni mire költöztünk volna.A beköltözés napjáig semmi nem változott semmit nem csináltatott meg.Mivel a férjem szobafestőnek tanult igaz nem vizsgázott le de már dolgozott a szakmában ,felajánlotta,h kifest erre,a hölgy azt mondta csak a konyha és folyosót kellene gyorsan lefesteni,de most még nincsen meg a rávalója majd ha a vendégmunkások után visszakapja a lelakott pénzt a cégtől aki alkalmazta a volt albérlőket majd akkor festünk.Igaz 10000ft-ot elengedett a kaukcióból azzal az indokkal,h ennyivel kevesebb lesz a festés díj.Ő utánna járt h négyzetméterenként 600ft legyen a festés díj amit elenged majd a festéskor nekünk a bérletiből.Vagyis kilett számolva,h a konyha folyosó összesen festékkel 32000ft,lesz,ő azt mondta megfelel.Bérleti szerződés készült de ezek nincsenek beleírva.Decemberbe bejelentette,h sikerült visszakapta a pénzt a vendégmunkások után,de mégsincs pénze festeni,és javítani ,mi akkor úgy döntöttünk ,h nem hagyjuk és megmondtuk neki h 22000ft-tal kevesebbet adunk oda az a havi pénzzből,ő azt egy papiron rögzítette,h mi ezzel tartozunk.Aláírtuk.December végére megbetegedett a két kislányunk nem győztük orvoshoz hordani őket azt mondta a doktornő,h valamire alergiássak a lányok egész éjjel köhögnek és hiába gyógyszerezzük őket.Kiderült,h mivel két szoba és a konyha is penészes és beázik a panel lakás ez okozza náluk ezt a köhögést.Azt mondta a doktornő,vagy költözzünk el vagy fessünk le mindenütt.Szóltunk a tulajnak azt elsem jött megnézzni hanem ezt írta neten : azzal, hogy lefested nem szűnik meg a probléma, kizártnak tartom, hogy ez lenne az ok amúgy, de akkor fessetek ki, tedd el kérlek a blokkot. ide másolom amit írt .Erre a férjem a három szobát konyhát fürdőt wc-ét folyosót lefestette.nagyon szép lett és végre tisztaság ,hadd ne mondjam,h a férjem karácsony napján és szilveszter újév napján festett mert nem kapott szabit.Mára már szünőben van a lányok köhögése,sokat javult.Most összeszámolt 15.-én a tulaj és azt írta h ha elkészült a festés akkor vonjuk le az ő álltal írt összegből .Mi levontuk a 168négyzetméter szorozva 600ft:100800ft+ a festékek ára vagyis összesen:110000ft a végösszeg : 94000ft bérletidíjat írt rezsivel és az előző hónap 22000ft tartozással együtt ha ezt kivonom akkor:még ő tartozna ,16000ft-tal.Erre azt írta nekünk két napra rá amikor elolvasta ezt ,h a mi hibánk,h nem szellőztetünk,meg h ő csak arra adott engedélyt h a konyha folyosó és azok a részek a falon amik penészesek,és ezért nem hajlandó levonni csak a festék árát ami 10000ft és a konyha folyosó ami 22000ft és a penészfoltokat adjuk hozzá,Hát kérdem én hogyan lehet úgy festeni,h csak foltokat akkor már egyértelmű h az egész szobát festjük a másik dolog meg h m,i jeleztük írásba itt a neten ,h két szoba és a konyha is penészes erre ő itt írásba adta h fessünk,akkor nem írta h foltokba fessünk ami röhej.Az ablakot ha nem nyitnám ki akkor is szellőzne mert elállnak,de mindennap kinyitom délelőtt amikor a lányok suliban vannak .Most mit tegyünk,azt írta ha anyagi nehézségünk van akkor papiron rögzítjük h tartozunk és ad haladékot a kifizetésre de ő nem balek ,h elengedjen bármit is.Most ebben a kéthétben elköltözni sem tudunk,de én nem érzem h még én tartoznék neki.Ő engedte,h fessünk ő szabta meg h mennyi ft/ négyzetméter erre most meg a festést sem ismeri el,h ő tartozik aki tud segítsen mit tegyünk.KI LAKOLTATHAT?

KÖVETELHET RAJTUNK PÉNZT?

BÍRÓSÁGRA ADHAT?Vagy csináljuk azt h bennt lakunk 15.-éig és keressünk másik helyet magunknak,?Mi lessz ha utánna követelőzzik rajtunk vagy jegyzőhöz fordul ő egy 27-éves gyerek férj nélküli tanult magas iskolázott hölgy mi meg egy 8 osztályos szegény család ,Köszönöm előre is a segítségeket


2013. jan. 18. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Jogász vagyok. Nektek van igazatok. Ha a nyugtát megőriztétek a festésről, meg van tanú, aki tanúsítja, hogy ti festettétek le, akkor gond nem lehet a bíróságon sem. Én a ti helyetekben megtagadnám a fizetést erre hivatkozásul. Ha bíróságra kerül az ügy tutira nyerni fogtok a leírtak alapján. Bár a per nagyon sokáig fog tartani.
2013. jan. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ nagyon sokat segített.A festékről megvan a számla sőt tanu is van igaz h a felnőtt fiam + a postás is látta amikor a férjem festett ,és a boltban az uriember is emlékszik ránk akivel kikevertettük a festéket .
2013. jan. 18. 10:38
 3/5 A kérdező kommentje:
Mit tegyünk ha esetleg ügyvédi papírral vagy anélkül követeli ,h költözzünk ki haladéktalanul?
2013. jan. 18. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Üdvözlöm! Akkor sajnos ki kell költözni, de azt el is lehet húzni. A felmondási időt köteles megadni rendes felmondás esetén, ami 15 nap. Rendkívüli felmondás esetén is köteles határidőt adni. Legalább 8 napot, de inkább 15-öt. Én keresnék új albérletet, de nem muszáj holnap kiköltözni. Van még idejük. Szerintem egy hónap biztosan van. Ha meg perre kerül sor, akkor meg nem kell félni a dologtól, mert a főbérlő nem kap semmit.
2013. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rendes felmondásnál (ha a bérbeadó mond fel) a felmondási idő nem lehet kevesebb 3 hónapnál.
2013. jan. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!