Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 1945-ben a legyőzött országokb...

1945-ben a legyőzött országokban hogyan valósult meg a jogfolytonosság?

Figyelt kérdés

A összes törvényt eltörölték, és újrakezdték az egészet, vagy

néhány törvényt eltöröltek, vagy

néhány törvényt visszamenőlegesen eltöröltek?


2013. jan. 18. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak az első kérdéshez:


Németország: a nyugati zónákban úgy tudom érdekes dogok voltak, volt olyan is, hogy homoszexuálisokat az alapján a szigorított jogszabály alapján ítéltek el, amit még a nácik tettek a német törvénykönyvbe. (A szovjet zónában viszonylag hamar kialakult az az álláspont, hogy a homoszexuálisokra vonatkozó törvényeknél nem vették figyelembe venni a nácik által berakott szigorításokat). A


Ebből a parányi, de számomra akkoriban megdöbbentő példából azt gondolom, hogy legalábbis az NSZK-ban nem az volt, hogy egyszerűen el lett törölve az összes törvény, sőt még csak az összes náci módosítás sem automatikusan . (Pedig gimnazistaként én is így képzeltem).


A nácikról meg azt tudom, hogy ők maguk sem törölték csak úgy el a köztársaság idején érvényes törvényösszességet, hanem inkább fokozatosan ,,kiüresítették'', súlytalanná tették azt.

2013. jan. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A konkrét ,,mini-esettanulmányhoz''


[link]

2013. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!