Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kettos allampolgar vagyok,...

Kettos allampolgar vagyok, romaniai lakcimmel! A kerdesem az lenne hogy lehet e honositani a vezetoi engedelyem, ha nem rendelkezem magyarorszagi lakcimmel?

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért kellene honosítani? A román jogsi nem nemzetközi?
2013. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Gondolom azért mert otthon már van pár büntető pontja. Itt meg akkor tiszta lappal kezdene.


Szerintem nem így nem honosítható. De mennyiből tart egy itteni állandó?! Semmiből. Utána meg ha meg van a magyar jogsi akkor kijelentkezhetsz innen.

2013. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nagyszeru!ket kerdest tettem fel amiota regisztraltam,es mind a kettore kekeckedo valaszt kaptam.....vajon azert mert romaniai magyar vagyok?amugy B,C,E,D kategorias gepkocsivezeto vagyok,tobb eves tapasztalattal,es egyetlen egy bunteto pontal sem buszkelkedhetek....azert a romanok is tudnak vezetni......nalunk most hoztak be hogy hivatasok vezetoi engedely csak 5 evig ervenyes...ezert kerdeztem ti.....nagy magyarok.....
2013. jan. 20. 14:37
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nem jó az oláh jogsi akkor kérjél jogosítványt Orbán Viktortól! Szavazatodért cserébe ezt is elintézi majd nektek! Mert nektek minden jár.

Amúgy 50 éve felett is csak 5 évre adnak jogosítványt.

2013. jan. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdező arra még mindig nem válaszolt, hogy miért kellene neki a magyar jogsi?!

Ennyit az őszinteségről!

2013. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor sehogy. Mindig a lakcím szerinti ország jogosítványát kell használni. Azt hiszem 3 hónap van a kiváltására.


Csak, hogy megnyugtassalak, Magyarországon 3 - 4 évre szokták megadni + GKI kártya 5 évre.


Ja és még kell digitális kártya és PÁV II a buszhoz. Ezek szerencsére nem járnak le.


Szóval nem biztos, hogy érdemes.

2013. jan. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Vegre egy normalis ember!csak azert kerdeztem mert nallunk az uj torvenyek szerint a hivatasos jogsi 5 evig jo!a tachograf kartya es a PAV 2 is 4 evente lejar!ezt lenne jo ,kikerulni!koszi az infot!
2013. jan. 23. 20:26
 8/12 A kérdező kommentje:
Mar leirtam,hogy azert erdekel a dolog mert nalunk most szavaztak meg hogy 5 evig ervenyes a hivatasos jogsi!a pav 2 es a tachograf kartya pedig 4 evente lejar!ennyi!nem kell tulbonyolitani
2013. jan. 23. 20:29
 9/12 A kérdező kommentje:
Nyugodj meg nem fogok szavazni!nem erdekel es nem is fog a nevetseges politikatok!ja es nekem csak az jar ami jogos!azt hiszem annak akinek a nagyapja magyar katona volt es a lanchidnal kapott granat miatt korhazba ult tobb honapot Magyarorszagert,majd 8 evet lehuzott mint hadifogoly az oroszoknal,hat had jarjon mar a magyar allampolgarsag,,,,,(bezzeg mikor a Hargitan jarsz,vagy a parajdi sostavakba aztatod magad...akkor nem vagyunk olahok....)milyen erdekesek is az emberek....
2013. jan. 23. 20:32
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindig a fulembe cseng....egyszer a frankfurti repteren vartunk rakodasra es odajott egy oreg kamionsofor,asszem Erdre valo volt az oreg Bandi bacsi!nagyon megorul mert latta a nevtablamon,hogy magyar vagyok,...beszelgettunk es azt mondta Laci fiam....tudd meg a magyarnak a legnagyobb ellensege a magyar.....hat.....mit mondjak...
2013. jan. 23. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!