Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha pénzbírságot kapok vagy...

Ha pénzbírságot kapok vagy felfügesztettet akkor kérhetek részletfizetést vagy közmunkával 1 millió ft büntetést mennyi ideig kell ledolgozni?

Figyelt kérdés
Én Már évek óta fennt vagyok a Tesz-vesz oldalon.Mivel 5 gyerkőcöm van, nem vagyok (Roma)csak két házasságból így sikerült.A Teszvesz oldalon vásároltam ruhákat a gyerekeimnek ,és a kinőtt ruhákat cipőket árultam.Soha senkit nem loptam meg és nem vertem át.Ha lehetett csak segítettem másokon.Nem fényezni akarom magamat de így van.Tavaly januárba lejárt a gyesem és senki nem vett fel dolgozni.A neten megpróbáltam keresni bedolgozói munkát mert albérletben laktunk akkor is és,szerettem volna ha nekem is van munkám.Több helyre is küldtem pénzt azzal az igérettel,h utánna kapok ilyen-olyan munkát,volt ahová 10000ft-ot kelett utalnom,de sajnos semmit nem tudttam intézni.Már végső elkeseredésemben feladni akartam a neten való keresgélést,amikor találtam egy olyan hírdetést,h ruhacsomagolás havi 30-50000ft-ig szerződés bejelentés miegymás.Mivel csak ezer forintot kelett utalnom,így úgy voltam vele hátha végre sikerül.Elküldtem a pénzt egy számlaszámra majd írt egy hölgy,h eljön hozzánk egy úr aki felveszi az adataimat szerződést köt és bejelent majd hozza a munkát.Kijött egy 60000ft-os gázszámlánk amit nem bírtam befizetni,és sehonnan nem tudttam pénzt kérni ,h rendezzem alig vártam,h legyen munkám.Hamarossan (pár nap) megjelent egy normálisnak tünő férfi mondta h sajnos sokan jelentkeztek és betelt a munka,én kértem ,h elvállalok bármilyen munkát ,de nagyon sürgőssen kikell fizetnem a számlát mert nem szeretnék utcára kerülni az albiból.Megkérdezte van -e szakmám,tanfolyamon elvégeztem a bolti eladót és mondtam ,h kis pénz befolyik havonta a teszveszes eladásokból.Erre megnézzte az oldalt és,látta h 1500 eladás vásárlásból mind pozitív értékelésem van.Megkérdezte,nem e lenne kedvem műszaki cikkeket árulni a teszveszen ebből havi 30-50000ft-ot is kaphatok,és még előleget is tud adni.Megegyeztem vele,h kapok 60000ft-ot és két hónapig majdnem ingyen dolgozok vagyis ő levonja.Nagyon örültem bár se Xboxot se Ps3-at még nem láttam addig.Annyi volt a feladatom,h meghírdetem a gépeket amiket ő mond annyiért amennyit ő mond,a googleről tőltők fel képet a gépről,tartom a kapcsolatot a vásárlókkal nekem utalják a pénzt amikor ő jön akkor én átadom a rendelést és a pénzt és ő hozza a gépeket majd én postázom.Mivel nem tünt nehéznek elvállaltam.Hagyott nekem egy öreg nokia telefont amin ő elért és így ő időnként felhívott ,és így tudttam tájékoztatni,h van-e vásárló.Eleinte jött az úr hozott gépet kaptam a pozitívokat,azután telefonált,h jön elvitte a pénzeket és nem hozott gépet szólt,h próbáljak venni mert készlethiány van nála.Én Budapestről rendeltem gépeket mert már kezdtek mérgesek lenni a vásárlók a csúszások miatt.Ekkor kezdtem,elúszni szószerint.Mert mivel én nem tudttam valójában milyen árakon kaphatok gépet így két vásárló pénzéből tuddtam egy gépet megvenni vagyis buktam a gépeken 30-40000ft-ot annyival kelett olcsóbban adnom.Junius végén jött utoljára az ur elvitte a maradék pénzt a rendelők pénzét és a telefont visszakérte azzal,h valami baj van vele mert nem ér el rajta,megnézeti szervízben.ekkor hozott két gépet.Mivel ő külföldre ment állítólag nyaralni megigérte nekem ha hazaér hozza a többi gépet is és ha mégsem akkor szedjem össze a vásárlók számlaszámát és ő visszautal mindenkinek.Én megnyugtattam a vásárlókat,de némelyik szószerint megfenyegetett,h lejön hozzánk kamionnal és megtapos ha nem kapja vissza a pénzt.Azóta én nem találkoztam a jótevőmmel,aki meglépett a pénzekkel.a számlaszáma hamis sok embert átvert én julius közepén,megigértem mindenkinek,h részletekben megpróbálom mindenkinek visszafizetni a pénzét sajnálok mindenkit mert valamilyen téren én károsítottam meg őket.Mivel már a férjem és fiam fizetésén is gépet vettem juliusban és elküldtem egy-két embernek,így az albérletből eljöttünk mert nem bírtam fizetni.Augusztusban megpróbáltam írni ennek a jótevőmnek ,h fizesse vissza az embereknek a pénzét mert mindenki engem fenyeget,és feljelentem őt ,erre visszaírt,h ne ugráljak mert tudja az adataimat és mivel vannak gyerekeim bajom is lehet,vagy nekik,lehet baja.Másnapra az összes email fiókom amin tartottam a kapcsolatot a vásárlókkal.,hírtelen megszünt valaki törölte ,,Nem én voltam persze.,Azonnal elköltöztem egy másik megyébe ahol most élek jelenleg is.Hiába nyomozok utánna nem találom.Persze 15 vásárló feljelentett mert nem kapott gépet és a pénzt .eddig 3 embernek tudttam utalni,havi 5000ft-ot Ők 5000ft-tal beleegyeztek a törlesztésbe havonta .Jelenleg még munkanélkülit sem kapok segélyt sem,a lelkem romokban,A Rendőrségről megkerestek,kihallgattak házkutatás volt átnézzték a számítógépet semmit nem találtak.Folyamatossan tartom velük a kapcsolatot és,nagyon segítőkészek ,tudják hogyan állok anyagilag,és elintézték,h egy helyen legyen az összes sértett tárgyalása vagyis ne kelljen mennem az ország különböző pontjaira .Sajnos ügyvédet nem tudok fogadni.Bármennyire is sajnálok mindenkit nemtudom hagyan tudnám visszafizetni a pénzeiket kb 1000000ft az összes ember pénze .én egy csokit nem vettem rajta magamnak,de mégis mindenki engem rángat már idegileg kész vagyok,Nem szeretnék börtönbe kerülni,Annyiban érzem magamat hibásnak,h belementem ebbe az egészbe. és elismertem h más pénzét nem arra fordítottam amire utalták ,vagyis nem a vásárlók saját rendelésére,hanem amikor ,nem kaptam az úrtól több gépet de a pénzt elvitte,akkor két vásárló pénzéből vettem boltba egy gépet és így az első rendelőknek küldtem a gépet vagy vissza a pénzüket.Februárba kerül bíróságra az egész ügy.Nem elég ,h soha többet nem léphetek,fel a teszveszre vásárlóként sem mert letiltottak,nem lehet erkölcs bizonyítványom ,sohasem dolgozhatok eladóként ,a családomból egy-két ember elfordult tőlem,valamilyen téren megkárosítottam embereket,romokban a lelkem,és még a büntetés gondolata is foglalkoztat éjjel-nappal.Hát ez történt a kérdésem az lenne ,h mit kapok én ezért.Előre is köszönöm .Remélem valamikor elcsípik az én jótevőmet aki örökre tönkre tett ,ha pénzbírság lessz kérhetek-e részletfizetést vagy közmunkán mennyi ideig kell a büntetést ledolgoznom .aki tudja h most egy napra mennyi pénzt vonnak a büntetésre közmunkán az írja meg nekem ,h mégis mire számítsak köszönöm előre is
2013. jan. 22. 05:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérhetsz. 200 nap.


A többieknek:


SOHA NE ÁLLJATOK SZÓBA OLYAN MUNKÁLTATÓVAL AKI PÉNZT KÉR!


Egy munkáltatónak mindig van annyi pénze, hogy fedezni tudja az alkalmazott munkába állításának költségeit, ha nincs akkor pedig ott szó sincs munkáról csak valami szélhámosság.


SOHA EGYETLEN OLYAN MUNKÁLTATÓTÓL NEM KAPOTT MÉG ÉLŐ EMBER VALÓDI ÁLLÁST, AKI AZZAL KEZDTE. HOGY PÉNZT KÉRT.

2013. jan. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

5000Ft/nap/6óra az elzárás is.

Nagyon sajnállak, kihasználták a jóhiszeműségedet.

Mint gyakorlott internetes árusítónak, tudnod kellett volna, hogy addig nem árulok semmit, míg nincs mellettem.

2013. jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!