Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Joga van-e a szomszédnak a...

Joga van-e a szomszédnak a közös villamosszekrényben az én lakásom biztosítékát lekapcsolni?

Figyelt kérdés

Egy földszinti lakásban élek és a felsőszomszédom esténként (20:00!!) ha szól a zene, akármilyen hangerővel, figyelmeztetés nélkül lekapcsolja a lépcsőházi közös villamosszekrényben a biztosítékot! Megteheti ezt úgy hogy nem előzi meg a tettét egy kérés hogy kapcsoljam ki a zenét? Mihez tudok folyamodni ha kárt okoz nekem ezzel?


ui.: hétvégi reggeleken / hajnalban megtörtént hogy arra ébredtem, a fejem felett bútort húzogatnak a padlón, és én mégse szóltam...EDDIG!


2009. szept. 3. 20:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nem teheti meg, tenni nem sokat fogsz tudni, lehet amikor lekapcsolja és visszakapcsolod, te is kapcsold le az övét.

Jobb megoldás nincs a lakásodba a hatályos előírások alapján nem lehet bevinni a mérőt. Ha ki tudsz alakítani egy olyan kis dobozt amit tudsz zárni a villanyóra szekrényen belül akkor azt megteheted, ezzel annyi van, hogy az áramszolgáltatónak a betekintést biztosítani kell ezt meg megtudod tenni ennyi a megoldás amit tudsz tenni. 28/F

2009. szept. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet nem lehet csinálni.

Adnék neki olyat, hogy nyekkenne.

2009. szept. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Nem teheti meg, de ha lehallatszik hozzá a zene, ne haragudj, de akkor nem akármilyen hangerővel hallgatjátok...
2009. szept. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

felettem lakik, és 7 max fél 8ig szokott hangosan szólni utánna halkabbra veszem sokkal mert itthon is pihenne a család többi tagja, őket nem zavarja de a szomszédot valami ok folytán igen, és módszeresen levágja a biztosítékot.


Hozzáteszem, eddig semelyik más szomszédtól 1 rossz szó se érkezett ezügyben, pedig páran még laknak körülöttünk.

2009. szept. 3. 21:45
 5/22 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj, hogyha abban a szekrénykében másnak is van mérőórája, akkor te nem zárhatod le...


Azt viszont megcsinálhatod, hogy elemes rádiót hallgass, tehát amikor ez a kretén lekapcsolja az áramot, akkor a zene ugyanúgy szóljon tovább, hátha gutaütést kap majd a dühtől! :D

Néhányszor nem jön be neki a lekapcsolás, hátha leszokik róla!


Amúgy nincs joga lekapcsolni más villanyát, ezzel pl. a számítógépen éppen futó program is bezáródik, amin dolgoztál éppen az elszáll a nagy semmibe! :-[


Este 22:00 óra után méltatlankodhatna a zajok miatt!


Még azt lehetne tenni, hogy szerelsz egy lakatot az ominózus szekrénykére, és mindig csak este 18:00 óra után teszed rá a lakatot, reggel leszeded, annak adj még a lakathoz kulcsot, akinek van mérőórája ugyanabban a szekrényben (szomszédod)? Ennek a felső-szomszédnak tuti nem ott van a mérőórája!


Mit szólna ez a kretén, ha ti is lekapcsolnátok az ő villanyát válaszul???... 8-[

2009. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

Attól, hogy lepontoztál, még a szomszédod akkor is hallja a zenédet. Még egyszer megjegyzem - nyomatékosan - hogy nincs joga lekapcsolni az órát, de te miért nem kérdezed meg őt, hogy mi zavarja konkrétan? Lehet, hogy a fal mellett van a hangfalad, és "ledübörög", stb. ezer oka lehet, hogy hallja.


Már pedig nem kéne hallania, nyilván ő is pihenni akar a saját lakásában, még ha bunkó módon közli is veled!

2009. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
Ja, és engem is zavar, ha fél 8-kor még a szomszéd hangosan hallgatja a zenét. Nálunk a gyerekek már fél 8-kor aludnának. Például.
2009. szept. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
A mélynyomó a földön a 2 hangfal az asztalon van körülbelül 120centi magasságban (2.1-s hangfalszett), és mégegyszer leírom hogy este már NEM szól hangosan a zene, nyáron / hétvégén meg kétlem h 8kor alszik bárki is. Engem az aggaszt ha lekapcsolja az áramot és nekem megsülnek a dolgok a gépben akkor ki fogja megtéríteni azt a jó 200-300e ft-t amilyen alkatrészekken val felszerelve a gép, és még nem említettem a többi háztartási gép is tönkremehet. De ha szerintem zavarja a zene előbb szólni kéne nempedig ősember módjára keresztbetenni a másiknak ahogy eszébejut.
2009. szept. 3. 22:06
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Már ne is haragudj, de amíg kicsik voltak a gyerekeim, addig 7-kor fektettem le őket! Szóval, lehet te nem fekszel le 8-kor (én sem!), de ahol kisgyerekek vannak, ott más élet...


Olyan is lehet, hogy beteg van náluk a családban, akit nagyon zavar az erős hang, lehetnél másokra is tekintettel...


Ha szereted a hangos zenét, akkor vegyél egy jó fülhallgatót és olyan erősre csavarod a hangot magadnak, ahogy akarod! (A férjem is szereti a hangos zenét, ő egy vezetéknélküli fejhallgatót vett magának, ha a konyhába kimegy, közben is remekül hallja a zenéjét.)


Mindamellett a szomszédnak nincs joga lekapcsolni az áramotokat önhatalmúlag!


Mi lenne, ha az Áramszolgáltatónál kérnél tanácsot : a villanyórád olyan közös területre van szerelve, hogy bárki hozzáférhet, szomszédod azzal szórakzik, hogy lekapcsolgatja... Mit lehetne tenni?

Lehet, beszerelnék a lakásodba! :D

(Nekem is a lakásomban van, ez már a negyedik lakásom, mindenütt a lakáson belül volt a villanyóránk.)

2009. szept. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%
Ha mélynyomóval hallgatod este 8-kor a zenét, teljesen jogos a szomszédod felháborodása, még ha nem is túl finoman közli veled. Tudod, nem mindenki iskolába jár, az emberek általában nyáron is dolgoznak. De még ha nem akar aludni, akkor sem feltétlenül a te zenéidet akarja hallgatni. Hallgasd fejhallgatóval a zenét, vagy vegyél egy szünetmentes tápot a számítógépedhez. Más ötletem nincs.
2009. szept. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!