Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közös tulajdon esetén tűzeset...

Közös tulajdon esetén tűzeset után a helyreállítás a rendes gazdálkodás körét meghaladó kiadás, vagy nem?

Figyelt kérdés
Melléképületről van szó, porig égett. Én csak részben vagyok tulajdonos, érdekelne hogy rámterhelhető-e a költsége a helyreállításnak.
2013. febr. 5. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a rendes gazdálkodás körét meghaladó kiadásnak tűnik, ugyanis egy tűzeset rendkívüli. De ha mondjuk egy többlakásos osztatlan közös tulajdonú telek kukatárolója ég le, ott már lehet azzal érvelni, hogy ilyen máskor i előfordulhat, és ez a rendes gazdálkodás körébe tartozik, és a helyreállítása amúgy is szükséges.
2013. febr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

a "tűnik" szó nem tetszik nekem :) több helyen azt olvastam, hogy eléggé szubjektív a megítélése ennek.


A Ptk-ban ez van:


"Az állag megóvásához és fenntartásához feltétlenül szükséges munkálatokat bármelyik tulajdonostárs jogosult elvégezni; az ilyen kiadások ráeső részét mindegyik tulajdonostárs viselni köteles."


Ez alapján én úgy gondolom, hogy egy leégetett melléképület (fáskamra) helyreállítása nem feltétlenül szüksége az állag megóvásához vagy fenntartásához. (Az udvar hátsó részén álló melléképületről van szó.)


Feltételezem az lenne a feltétlenül szükséges, ha pl. beázik a tető, vagy majdnem kidől a fal. De egy leégett melléképület helyreállítása ( = újjáépítése) szerintem nem az.


Erről mit gondolsz?

2013. febr. 5. 18:25
 3/3 anonim ***** válasza:

abszolut laikus vagyok.


számomra bicskanyitogató lenne, ha azért kéne belefektetned a kamra újjáépítésébe, hogy XXX tulajdonostársnak újra lehessen egy fél kamrája. Ha nem akarsz rákölteni, mert leégett, és lemondasz az újjáépítésről, akkor ne kötelezzenek rá.

A romok eltakarítása már más kérdés.

2013. febr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!