Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért feljelenthetnek, és...

Ezért feljelenthetnek, és megbüntetne valami hatóság érte?

Figyelt kérdés

Voltunk kint ukrajnában és kimérősen hoztunk ukrán csokit,hoztunk sokat és esszük,mert isteni finom.


Vajon,ha így ismerősöknek áruljuk is,adunk el,akkor ,ha valaki bejelentene,akkor megbüntetne vmi hatóság?



2013. febr. 7. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Így utólag nehéz bizonyítani, hogy a csoki Ukrajnából van, és a hatóságnak kell bizonyítani, hogy a behozatali korlát felett hoztatok be. Van erre valami felső határ, hogy mondjuk nem hozhatsz 20 kg csokinál többet. Valószínű, ezzel nem foglalkoznának, a cigaretta és a benzincsempészet sokkal nagyobb tétel. Ja, és aki feljelentene, annak ne adjatok csokit. Mondjuk az elég tág kör, hogy "ismerősöknek". Egy faluban, ahol mondjuk 1500-2000 ember is él, elég komoly ÁFA-kiesést tud okozni egy ilyen biznisz, szóval ha túl nagy a tétel, és rendszeresen csináljátok, akkor a hatóság is lépni fog.
2013. febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem,én arra gondoltam,mivel kéz alatt adnánk el és ugye blokkot nem adunk,ez törvénybe ütközik.
2013. febr. 7. 15:24
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert maga a csoki nem tiltott termék,legyenaz ukrán,magyar v éppen német.
2013. febr. 7. 15:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen csináljátok,akkor bizony megbüntetnek érte.Mert,akkor az már üzletnek számít.Azt meg be kell jelenteni,adózni belőle stb.És persze számlát adni a vevőknek.
2013. febr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam.

Nem rendszeres,csak most hoztunk v 3 kilót és gondoltuk 1-2 kilót eladunk drágábban,de akkor inkább nem.

Megesszük mi.

2013. febr. 7. 15:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Annál is inkább megbüntethetnek, mert nem vizsgáltattátok be, nem rendelkeztek forgalomba hozatali engedéllyel, így nem teljesítettétek az élelmiszer-biztonságra vonatkozó szabályokat.

(Megjegyzem, ha tényleg csak 1-2 kilóról van szó és nem a piacon áruljátok, akkor a kutya sem fog törődni veletek - hacsak nincs valamilyen jóakarótok, aki felnyom a NAV-nál)

2013. febr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szerintem nyugodtan adhatok el belőle!

Tudom miről van szó ! (Nagyon finom töltelékes csokik)

Megjegyzem a piacon tömegszámra árulják kg-os kiszerelésben és a kutya se foglalkozik velük!

Megkérdezhetem mennyi volt kg-ja?

2013. febr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
1500 ft volt egy kiló.
2013. febr. 10. 15:59
 9/9 anonim válasza:
Köszi!
2013. febr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!