Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Cég ellen is lehet csalás...

Cég ellen is lehet csalás miatt feljelentést tenni vagy csak magánszemély ellen?

Figyelt kérdés

Pl. a Biztosító már sokadszorra csinálja azt (ez az egyik bevett trükk náluk, mint első lépés a fizetés elkerülése céljából tett intézkedéseknek), hogy azt válaszolja: "nagyon sajnáljuk, de az ön biztosítási módozata nem terjed ki a történt káreseményre".

és részükről ennyi is lenne, csak én meg elő szedem a szerződést, és látom, hogy nagyon is kiterjed!


Ezek után válaszolok nekik, hogy na ne hülyítsenek már, ugyanis konkrétan leírom nekik, hogy az 5.1.8. pont értelmében teljes mértékben kiterjed a biztosítás, szóval ne nézzenek már ennyire madárnak.


Erre a válasz:

"Jaj elnézést kérünk, elnéztük, az Ön biztosítása valóban kiterjed a káreseményre, így ...stb stb"


Már harmadszor történik ilyen, hogy elsőként tehát mindig jönnek ezzel a sablon-szöveggel, hogy megpróbáljanak lerázni (gondolom, azért nagy %-ban sikerül is nekik), aztán meg ha kikutatom az utolsó apró pontot is, akkor mindig kiderül, hogy nagyon is fizetniük kéne!


Hát mi ez, ha nem csalás?


"anyagi haszonszerzés érdekében mást tévedésbe ejt vagy tart" -- NEM ???


Szóval feljelenthetem az X biztosítót emiatt? mert már nagyon elegem van, hogy bármi is történik, mindig azzal kezdünk, hogy megpróbálnak félrevezetni. Kíváncsi lennék, ha indítanának egy átfogó nyomozást, vajon hány hozzám hasonló esetet találnának még, és akkor már jogilag is üzletszerű, folytatólagos a dolog, ebben biztos vagyok.


Esetleg ha jogász olvassa, mi a véleménye?


Az ellen tegyek feljelentést, aki konkrétan írja nekem az elutasító választ vagy az X Biztosító ellen ilyenkor?



2013. febr. 8. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

"Az ellen tegyek feljelentést, aki konkrétan írja nekem az elutasító választ vagy az X Biztosító ellen ilyenkor?"


Ne tegyél senki ellen,mert úgy sem tudod bizonyítani a csalást. Egyébkként meg természetes személy ellen lehet.

2013. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
51%
egy céggel belemenni ilyenbe az merész
2013. febr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

hát de figy, miért ne tudnám?

ott a szerződés feketén-fehéren, és ott van a válaszlevelük is feketén-fehéren, aláírva, lepecsételve.


Küldhetik erre most 10 jogászukat is, sztem ez annyira egyértelmű, hogy mit lehet ezen kimagyarázni? Főleg, hogy utána meg el is ismerik, hogy "ja tényleg ...", de csakis akkor, ha az orruk alá nyomom a konkrét pontnak a konkrét alpontját. Gondolom, szegény Józsi bácsi a tanyáról bedől ennek simán, és ezért is dühítő nagyon ez az eljárásuk.


Ezek szerint ne az aláíró legyen, hanem ismeretlen tettes ellen?


Tudom, hogy merész, de azért hihetetlen már ez a szintű pofátlanság, hogy ők simán a csalásokból élnek, és nem lehet semmit tenni ellenük ...

2013. febr. 8. 13:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet jogi személy ellen is, van rá külön törvény. Csak jól gondold át, mit mondasz, nehogy hamis vád legyen belőle. Ha megteszed, akkor végig csak a tiszta igazat mondd, minden részletben.
2013. febr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!