Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megveheti-e a parlament vagy...

Megveheti-e a parlament vagy az állam az országházat? Melyik miért igen, vagy miért nem?

Figyelt kérdés
Elsősorban jogászok válaszát várom, de, ha valaki tudja pontosan, természetesen tőle is szívesen fogadom a választ! Köszönöm!
2009. szept. 7. 01:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kitől vennék meg??? :O
2009. szept. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ebben rejlik a kérdés értelme! :) Ugyanis, véleményem szerint a parlament semmiképp sem veheti meg, és az állam sem, ha az országház állami tulajdon, ez evidens! Azonban, ha az országház nem állami, hanem önkormányzati tulajdonban van, akkor elvileg az állam megvásárolhatná azt az önkormányzattól. Ez egyébként egy jogász szakvizsga kérdés! :)
2009. szept. 7. 02:28
 3/11 anonim ***** válasza:
A parlament egy állam intézmény így valószínűleg a neki otthont adó Országház állami tulajdonban van.Tehát az államnak nem szükséges megvennie.A parlament viszont szerintem nem egy olyan magán vagy jogi személy ami bármit is vásárolhat.
2009. szept. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A parlament valóban nem jogi személy, ezért semmiképp nem veheti meg. De mi van akkor, ha maga az országház épülete nem állami, hanem önkormányzati tulajdonban van? Ebben az esetben elvileg az állam megvehetné. Azért is gyanús a dolog, mert a szakvizsga tételek között külön-külön kérdés ként szerepel. Az egyik, hogy megveheti-e a parlament? A másik, hogy megveheti-e az állam?

Az is nagy segítség, ha valaki biztosan tudja, hogy kinek a tulajdonában van az országház épülete.

2009. szept. 7. 08:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi van ha...kérdésedre tényleg el lehet játszani a gondolattal..tegyük fel,hogy az Önkormányzat tulajdonában van az Országház.Mivel ez egy épület,és van értéke,így nagyon is elképzelhető,hogy az állam megvehetné.De abban biztos vagyok,hogy ha az Önkormányzat pályázat útján adná el,akkor is az Államnak lenne elsőbbségi joga a vásárláshoz..

A kérdéseidre a választ már előtte is megírtam.A parlament nem veheti meg...az állam (mi van ha önkormányzati tulajdon??) által megveheti.De a valóságban az Országház az Állam tulajdonát képezi..

2009. szept. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
tőlem megveheted a holdat. nagyon olcsó. 1 nm csak 100 HUF.
2009. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a felvilágosítást, nem tudtam kideríteni sehol, hogy 100% biztosan kinek a tulajdonában van az országház. Azért gyanítottam, hogy esetleg önkormányzati tulajdon lehet, mert szoktak lenni ilyen becsapós kérdések szakvizsgán. Utolsónak üzenem, hogy nem akarom megvenni se az országházat, se a holdat. Ez egy szakvizsga kérdés csupán, amire sehol nem találtam választ. :)
2009. szept. 7. 18:04
 8/11 anonim válasza:

Eeeeee :S


A parlament (így kis betűvel) szó angolszász eredetű, ami magyarul országgyűlést jelent. (Ha nem a kérdésben szereplő kis betűst, hanem a nagy betűs Parlamentet vizsgáljuk, akkor az már az Országházat jelenti, ami többek között az országgyűlés székhelye.)

Az országgyűlés a Magyar Köztársaság legfőbb hatalmi és törvényhozó szerve és egyben – véleményem szerint - jogi személy mely saját nevében jogokat szerezhet és kötelezettségeket vállalhat.


Hangsúlyozom, hogy az Országgyűlés igenis jogi személy. A jogi személyek fő típusai között a költségvetési szerv csoportjában helyezkedik el.


[link]


[link]



Az államkincstári link a bizonyíték arra, hogy az Országgyűlés a Törzskönyvi nyílvántartásban szerepel, és így nem hogy csak jogi személy, de állami szerv is, tehát állami tulajdonban van.


[link]


[link]



No de kinek a tulajdonában van az Országgyűlés?


Álljunk meg egy szóra Grécsy Tanár Úr kérem!

Ki is építette az Országházat? Az Országgyűlés törvényt alkotott (1880. évi LVIII tc.) az Országház felépítésére, íme


[link]



Honnan szedhette a pénzt az akkori Ogy?

Valamelyik bank meghitelezte neki, nem hiszem, (ha igen, akkor is a hitelt az utóbbi 130 évben csak visszatörlesztette és így tulajdonossá vált - lett légyen az lízing vagy hitel szerződés akár)

Valamelyik államtól kölcsönkért (pl. az osztrákoktól) lehet, pl. a Kiegyezés miatt is, de én mégsem hiszem (ha igen, akkor is a hitelt az utóbbi 130 évben csak visszatörlesztette és így tulajdonossá vált - lett légyen az lízing vagy hitel szerződés akár)

Szerintem állami kasszából építette, tehát állami tulajdonban van.


Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az Országgyűlés Hivatalának (mely ugyancsak jogi személy/költségvetési szerv) 2009. évi közbeszerzési terve.


[link]


Ebben a dokumentumban nyílvánvalóan kitűnik, hogy az Országház felújítására közbeszerzési tervet készítenek, tehát az Országháznak állami tulajdonban kell lennie!!!


Közbeszerzési tervről:


[link]


Tehát a parlament (Országgyűlés) - mint állami tulajdon – nem veheti meg az Országházat, mivel az Országház már állami tulajdonban van.

Te se veszed meg azt a kocsit mégegyszer, ami már egyszer a tulajdonodban van!


Ergo az állam se veszi meg, mert már az az államé.

2009. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

"No de kinek a tulajdonában van az Országgyűlés?"


HELYETT


No de kinek a tulajdonában van az Országháza?

kérdés természetesen a helyénvaló az előző hozzászólásomban...

2009. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Nagyon szépen köszönöm a precíz választ, és az utánajárást! Rengeteget segítettél! Mégegyszer köszönöm!!!!!
2009. szept. 10. 04:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!