Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az anya nem egyezik bele...

Ha az anya nem egyezik bele az apasági teszt elvégzésébe, akkor az apa elviheti a már megszületett gyereket magánorvoshoz hogy ott állapítsák meg ezt?

Figyelt kérdés
Sajnos felmerült az alapos gyanú hogy az illető nem az apja a gyereknek, de az anya váltig állítja hogy tőle van és nem hajlandó elvégeztetni az apasági tesztet. Bíróság útján nyilván lehetne kötelezni az anyát, ám az illető nem akarja hogy a kapcsolat megromoljon emiatt. Esetleg hajszálból meg lehet állapítani ezt?
2009. szept. 7. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
tudom, hogy nem tudok érdemi választ adni, de szerintem a kapcsolat már akkor megromlott mikor ez felmerült, és hogy most kialakult ez a huzavona.
2009. szept. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiamnak is volt DNS vizsgálata,bár mi tudtuk ki az apa,de... nem megyek bele,néha hülye a jog.A lényeg,hogy nyálból nézték meg,egy pálcikát kellett a kisfiamnak megnyalni.Mindenképp kell tisztázni,hogy ki az apa.Ha biztos benne,akkor meg miért van ellene az anya?Örülnie kéne,hogy akkor végre lezáródna ez a téma.
2009. szept. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Nem. Nyálból vagy vérből állapítják meg. Küldenek egy mintacsomagot, van benne 3 hurkapálca, vattával. Mintát kell venni az anya, feltételezett apa és a gyermek nyálából, visszaküldeni, a csekket befizetni és várni az eredményt.
2009. szept. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
és persze nem olcsó
2009. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
kb 100 000 ft
2009. szept. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 240.000ft-os csekket küldtek ki.
2009. szept. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak bíróság.
2009. szept. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Apaság vélelmének megdöntése iránti pert kell indítani, amelyet az apa a gyermek ellen indíthat meg, vagy a gyermek (helyett a gyámhatóság) az apa ellen.

Legjobb lenne az ügyet a gyámhatóságnál kezdeni, lehetséges, hogy már ott elvégeztetik a szükséges vizsgálatot - perelőkészítésként, természetesen, a költségeket előlegezni kell - és annak eredményétől függően lehet pereskedni.

2009. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!