Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek milyen büntetés...

Szerintetek milyen büntetés kaphatók ezért? Büntetlen előéletű vagyok viszont az egyiknek aki megtámadott még van fél év felfügesztetje!

Figyelt kérdés
Szóváltásba keveredtem két erősen itass állapotú férfival a házam előtt. Ki hívtam a rendőrséget a szemük láttára majd mind a 2-en rám támadtak. Folyamatosan ütöttek, de ezeket valahogy ki tudtam védeni és önvédelem gyanánt én is visszaütöttem. Majd mikor már nem bírtam tovább védekezni beszaladtam a saját ingatlanomra és utánam jöttek és ott is rám támadtak.Mindezt a párom is látta és kamera felvételeim is vannak. Nekem nem lett semmi bajom viszont az egyiknek felrepedt a homloka 1 öltéssel összevarták a másiknak sajnos eltört az arccsontja. Csak a rendőrök megérkezésük láttán hagyták abba a verekedést. A rendőrök csoportos garázdaság miatt indítottak nyomozást és azt mondták mivel még büntetlen előéletű vagyok ezért ha szerencsém van kapok egy felfüggesztettet. Nagyon féltem és megijedtem ami történt és azért üthettem akkorát.
2013. febr. 19. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezért semmit.
2013. febr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a rendőrök nem ezt mondják. Az ügy még tavaly nyáron történt és már a napokban meg is kapja az ügyészség. Láttam az ő vallomásukat is és mind a 2-en mást mondanak hogy történt. Majd az egyik a szembesítésnél azt mondta, hogy tényleg így történt amit jegyzőkönyvbe is vettek. A rendőrök folyamatosan arra voltak kíváncsiak csak, hogy én hogy ütöttem meg őket. A rendőr azt mondta, mivel nekem nem keletkeztek sérüléseim ezért sz.rba vagyok. " Ha meghúzzák a hajamat nem mehetek nekik ágyúval"
2013. febr. 19. 15:44
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem azt kell főleg kihangsúlyozni, hogy a lakásodba is utánad mentek, plusz nem mind1, hogy mekkora erőfölényben voltak. az ítéletet szerencsére nem a rendőrök fogják hozni, hanem a bíró.
2013. febr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak az udvarra jöttek be, de ott is csak vagy 2 méterre mivel nem engedtem tovább őket hanem ott is dulakodtunk. Lényeg a lényeg, hogy az ember nem védheti meg magát ebben az országban + még ki is hívtam a rendőrséget és még én vagyok a hibás illetve engem hurcolnak meg.
2013. febr. 19. 16:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Ok. Akkor nézz utána az új törvény alkotásnak a témában. A saját birtokodon jogos önvédelmet vittél véghez, emberélet nem esett akkor egy bogárfasznyit nem tehetnek ellened. Csak nézz utána mi a pontos tv. leírás, és nem lesz bajod. Ha nagyon okoskodnak pendítsd meg nyugodtan, hogy te igenis tudod mihez van jogod.
2013. febr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!