Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért fordulhat elő ilyen a...

Miért fordulhat elő ilyen a jogrendszerben?

Figyelt kérdés
Miért lehet az hogy most például a tv-ben mindig a Bándy Kata ügyével foglalkoznak és az egyik műsorban azt mondták hogy ha a vádlott azt mondja korábban már ismerték egymást és hirtelen felindulásból ölt akkor enyhébb büntetést kaphat mintha ismeretlenül megtámadja és megöli. Korábban egy szóval sem mondta hogy ismerte a gyilkosságot megelőzően ezt csak az enyhébb büntetés miatt találták ki most? Tehát ilyen erővel hazudhat akármit és meg is úszhatja? Miért kell így megkülönböztetni hogy ismerte-e előtte vagy sem. Megölte tehát gyilkos.
2013. febr. 19. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
A régi szép időben bármilyen gyilkosságot kötéllel büntettek, ha hirtelen felindulásból követte el, ha nem. Még akkor is, ha az idegbaja miatt követte el.
2013. febr. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jobb lenne ha ma is így lenne. Kivételt esetleg az önvédelemből elkövetett gyilkosságnál lehetne tenni. De ez miért számít hogy ismerte-e előtte vagy sem? Ha ismerte akkor már nem ugyanolyan súlyos a tette mintha nem ismerte?
2013. febr. 19. 23:32
 3/11 tetro ***** válasza:
90%
Mert a kettő más büntetőjogi kategória. De nem elég azt állítania, hogy ismerte, bizonyítania is kellene, ez pedig ha olvastál a tárgyalásról tudósításokat, hát nem fog menni neki...
2013. febr. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Na, mindjárt előmásznak a blikken szocializálódon me a halálbüntetés' állampolgárok.
2013. febr. 20. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A hirtelen (pontosabban erős) felindulás elég nehezen áll meg, idézem:

"Aki mást méltányolható okból származó erős felindulásban megöl,"

Méltányolható indokot itt elég nehéz találni.

Az, hogy ismeri-e elvileg nem számít. Az erőszakos bűncselekmények zömét egyébként ismerősök követik el. Talán arra játszik, hogy így megússza az aljas indokot, mint minősítést, hiszen egy vadidegent megtámadni és megölni éjszaka elég nehezen menthetően aljas dolog.

2013. febr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kivételt esetleg az önvédelemből elkövetett gyilkosságnál lehetne tenni. "


De ott is csak esetleg? Gyerekek, gondolkodjatok már, a jogos védelem mentesítő körülmény. Egyáltalán nem büntetnek érte. Semmi bajom nem lenne a halálbüntetéssel. Azokkal van bajom csak, akik pártolják.

2013. febr. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy te nem tudsz különbséget tenni esetek között, még nagy különbségek kelhetnek. Szerencsére a jogrendszer ezt eléggé alaposan szabályozza. A vádlott mondhat, amit akar, az csak az eljárás hosszát befolyásolja. A lényeg az, amit az ügyészség bizonyítani tud. A büntetés attól függ. És ha tévedtek és az kiderül, annak következménye van. Akár nagyobb büntetésben, akár felmentésben és kártérítésben. És mivel az ember nem tökéletes, fennáll a tévedés lehetősége. Ezért nincs halálbüntetés. De a gyilkos általában nem ússza meg.
2013. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Akik a jogot a kényelmes irodákban, horribilis fizetésért meghatározzák, fogalmuk sincs a valós életről, az emberi érzésekről, semmiről.Gépek.Nem egyforma érdekeket szolgálnak!

Elég csak arra gondolni, hogy egy pitiáner rablót azon nyomban lecsuknak 8 vagy még több évre, ha rendőrt öl valaki, akár életfogytiglanit is kaphat, ellenben ha valaki szándékosan megöl vagy pl véletlenül okozza a halálát(pl elgázol valakit), akkor akár simán ellébecolhat egy kis ejnye-bejnyével,ha egy hétköznapi halandónak vette el az életét.

A jog elsősorban azt nézi, ki a bűnös és ki az áldozat.

Ez jogrendszer?Ez igazság?Szánalmas!

2013. febr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"ha rendőrt öl valaki, akár életfogytiglanit is kaphat,"

Mert az minősítő körülmény és joggal.

"e) hivatalos személy vagy külföldi hivatalos személy ellen, hivatalos eljárása alatt, illetőleg emiatt, közfeladatot ellátó személy ellen, e feladatának teljesítése során, továbbá a hivatalos, a külföldi hivatalos vagy a közfeladatot ellátó személy támogatására vagy védelmére kelt személy ellen,"


"szándékosan megöl vagy pl véletlenül okozza a halálát(pl elgázol valakit)"

Azért ne legyen már mindegy, hogy szándékosan vagy gondatlanul okozok valamit. Szándékosra viszont aligha adnak ejnye-bejnyét.


Mindegy. Teljes joggal kritizálható a jogrendszer, csak a kritika valóban legyen kritika, jól átgondolt, racionális. Szóval nem olyan, mint ahogy te csinálod.

2013. febr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"szándékosan megöl vagy pl véletlenül okozza a halálát(pl elgázol valakit)"


Gyengébbek kedvéért:pont arra akartam kilyukadni, hogy nem mindegy, szándékosan vagy véletlenül okozzák valakinek a halálát.DE a bíróság előtt fontosabb, ki az áldozat.

Igenis tök mindegy, mi az áldozat foglalkozása! Ugyanolyan emberélet!De az okos jogrendszer előtt persze nem mindegy.

És miért súlyosabb bűn pénzt rabolni, mint embert ölni??

Ezen kell elgondolkozni, utána lehet majd emlegetni a logikát!

2013. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!