Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van olyankor, ha a vádlott...

Mi van olyankor, ha a vádlott rokona a megyei bíró, és látszik, hogy igyekeznek nagyon eltussolni egy ügyet?

Figyelt kérdés

-Sajnos területi illetékesség van, nem kérhetem át máshova, na meg én csak egy sértett vagyok.

-Elfogultsági panaszt már adtunk be, de persze erre jött a válasz, hogy szó nincs ilyenről, és egyáltalán hogy gondoljuk ...


Szerintetek minden rendben van ezzel, és tényleg bárki komolyan gondolja, hogy majd a pont a vádlott rokona elítéli őt?


Nem tiszta dili, hogy semmit se lehet tenni, és csak nézzük, hogy ez meg mindent megúsz? Eleve ilyen bcs miatt bárki azonnal előzetesbe kerülne, ez meg azt is lazán megteszi, hogy csak akkor jön el tárgyalásra, ha éppen kedve van, és kb még a bíró kér elnézést tőle. Nem egy szembesítés már emiatt maradt el, de persze csak simán elnapolta a tárgyalást, és semmi következménye.


Milyen ötletetek van? Vagy törődjek bele? Ez itt magyarország és pont?



2013. febr. 20. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nincs rendben, ha meg tudjátok indokolni. És lehet magasabb fórumokhoz fordulni.

De azt tudnod kell, hogy a hatalmi játszmának, amit ma olyan sokan elfogadhatónak, sőt jónak tartanak, ez is egy vetülete, ezért része.

2013. febr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

oké, és van is konkrét ötleted, hogy milyen magasabb fórumhoz lehet fordulni, de úgy hogy aztán ne üssön vissza? úgy értem, nehogy a végén még ellenem indítsanak eljárást rágalmazásért vagy hasonlóért?

(mert a vádlott úr már párszor megfenyegetett, hogy ha nem maradok nyugton, akkor "intéz" ellenem egy kis eljárást)

2013. febr. 20. 09:42
 3/12 anonim ***** válasza:
elfogultság miatt lehet hivatalosan kérvényezni hogy mást helyezennek ki az ügyre.
2013. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

az már megvolt, de elutasították ...


na meg most őszintén! hát ez csak akkor érne valamit, ha más megye bíróságára tennék át az ügyet, mert a saját kollégája az illető bírónak nyilván nem fog annyira "ellenségeskedni", tehát attól se lenne várható túl sok objektivitás.


olyan létezik, hogy más megyébe kérni át egy ügyet valamilyen indokkal?

2013. febr. 20. 10:13
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha elutasították az elfogultsági inditványt max elmehetsz az ombudszmanhoz.
2013. febr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

hát ez az ...

és annak van hatósági jogköre szal utasíthatja őket vagy max csak ajánlást tehet? ez egy téboly emberek ...

2013. febr. 20. 10:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem utasíthat senkit. Az ombudsman kivizsgálhatja az eseted és javaslatot, észrevételt tehet.


Amúgy pedig nem tudom mit háborogsz. Először is Magyarország jogállam, ahol hatalmi ágak elkülönülnek. A bíróságok és bírók függetlenek. Ki lehet indulni abból, hogy egyik bíró a másiknak kedvez és hogy kollegák meg stb. De akkor ennyi erővel minden bírósági ítéletet kétséggel lehetne fogadni. Másodszor nem értem milyen rokona a bíró a vádlottnak, mert ilyen nem fordulhat elő. Van egy csomó esett ahol alapból ki van zárva a bíró ilyen estekből. Harmadszor pedig az elfogultsági indítványról többen döntenek (bírói tanács). Ha többen úgy gondolják, hogy az adott bíró nem elfogult akkor még mit vársz? Végül pedig, csak óvatosan ezzel a kizárással. Mert ha ez csupán valami személyes antipátia a bíró felé, akkor alaptalan vádaskodás miatt akár pénzbüntetést is kaphatsz.


Ha pedig ez bíró számodra kedvezőtlen ítéletet hoz, akkor van jogorvoslati lehetőség. Hisz lehet menni másodfokra. Vagy ennek személynek mindenhol vannak bíró rokonai?

2013. febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

ó anyám ...

de jó, h ilyen király a felfogóképességed, kedves utolsó :(


van szabály vagy nincs szabály, ez itt magyarország, és bizony mi hiába kértünk bírócserét, nem hajlandók rá, és bizony a rokona tárgyalja az illető ügyét. ennyi.

de nyilván csak kitaláltam, hiszen magyarország jogállam. tök evidens.

2013. febr. 20. 18:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Buta vagy mint a tök.

A jogszabály nem az mondja ki hogy a "biró nem tárgyalhatja rokona perét", hanem konkrétan felsoroja hogy testvére, fia, lánya stb stb perét nem tárgyalhatja. De vannak olyan rokon akinek a perét minden további nélkül tárgyalhatja.

Ha meg elutasították a kizárást mit akarsz még? Menj el Strassburgba ott "szeretik" az ilyen síkhüyléket mint te.

2013. febr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

ja hát ezt te már csak tudod ..

és egyébként honnan veszed azt az emeletes ökörséget, hogy a bíróság független, ill hogy az ágak függetlenek, na meg látszik, nem vagy képben a témában, mert az a bizonyos bírói tanácsos "megvitatás" se igazán úgy van. ez a drága bíró mindenesetre még az ügyészséget is elég jól kezében tartotta, hogy azért csak mértékkel nyomozgassanak ...

hogy milyen naiv emberek vannak, édes istenem!

2013. febr. 20. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!