Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a kormány törekszik az...

Ha a kormány törekszik az igazságosabb adózásra, akkor miért egykulcsos nálunk az szja? Hogyan van ez?

Figyelt kérdés

Másfél millió forint után is ugyanannyi az SZJA kulcs mint

8 millió forint után!

Nekem egy német barátom mondta: Ő nagyon sokat keres,de nagyon sok adót is fizet,aki keveset keres náluk,az keveset fizet.És Németország ezért működik olyan jól!

Ezt Orbánék nem érzik át,ezt nem akarják látni?


2013. febr. 21. 12:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Magyarországon sem a többkulcsos, sem az egykulcsos adó nem működik! A több kulcsos azért, mert aki tényleg sokat keres, az inkább a fizetése egy részét kéri csak hivatalosan, így megkerülve a magasabb kulcsot, a maradék pénzt pedig feketén kapja, így nem adózik utána. Az egykulcsos adó szintén nem jó, legalábbis jelen gazdasági helyzetben. Ma Magyarországon rendkívül alacsony az adófizetési hajlandóság, éppen ezért bármilyen adórendszer van kitalálva, egy magyar mindig arra játszik, hogy kijátssza! Nem véletlen az sem, amikor a magyarok kikerülnek nyugatabbra, ahol azért igazságosabb az adórendszer, még ott is próbálnak csalni ahol lehet. (Szerencsére azonban arrafelé nem nagyon lehet.) Egy magyar akkor is csalna, ha nálunk lenne a világ legigazságosabb adórendszere. Sőt, még ha adózni sem kéne, akkor az sem lenne jó sokaknak. Lehet bármit csinálni, a magyarok egy részének, soha, soha semmi nem lesz jó!
2013. febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

"Nekem egy német barátom mondta: Ő nagyon sokat keres,de nagyon sok adót is fizet,aki keveset keres náluk,az keveset fizet"


Ne haragudj, de ez Magyarországon is így van. Aki 100000-et keres (bruttó), az 65500-at kap meg, tehát összesen 34500Ft adót fizet. Ez viszonylag kevés. Aki 1000000-t keres, az meg 655000-et kap meg belőle, tehát 345000Ft adót fizet. Tízszerannyi fizetésből (nem mondom, hogy tízszerannyit is dolgozik) tízszerannyi adót fizet. És több szolgáltatást kap az államtól? Ugyanaz a rendőr védi, ugyanaz a doki gyógyítja, ugyanazon a szar úton jár. Szerintem így igazságos, de nem így lenne jelenleg jogos.


" Németország ezért működik olyan jól! "


Nem. Németország messze nem azért működik olyan jól (már ha egyáltalán), mert progresszív az adórendszer. 2 évvel ezelőttig nálunk is progresszív volt az adórendszer. Jól működtünk? Egyáltalán nem...

2013. febr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Akkor pedig,ha tényleg így van oda jutunk,mint a görögök,ahol vannak országrészek ahol nincs is adóhivatal.Egyszerűen sose fizettek adót,és nem is hallottak róla.Eurójuk van,ha elfogy akkor meg kérnek mindíg

az Uniótól....és mindíg kapnak.

2013. febr. 21. 13:13
 4/19 A kérdező kommentje:

2-re:

Én csak azt szeretném mondani:

Nem igazságos az hogy 1,5 milliós fizetésnél is ugyanannyi

legyen az adókulcs,mint egy 8 milliós fizetésnél.

3 kulcs mindenképpen kellene.Ez így igazságos,és erről nincs is mit beszélni.Ez ami most van egy abszurd torzó!!

Ez nyugatabbra elképzelhetetlen,nem is hitték el nekem.

2013. febr. 21. 13:20
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

kérdező, te mennyi adót fizettél be 2012-ben?

az egykulcsos adó NEM azt jelenti, hogy mindenki ugyanannyi adót fizet, a szegény is meg a gazdag is

az egykulcsos azt jelenti, hogy van X bevételed, és ennek az X bevételnek a 16%-át fizeted be

aki 2X-et keres, az kétszer annyi adót fizet be, mint aki csak 1X-et keres

teljesen igazságos a rendszer, mit kell itt problémázni?

2013. febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Az miért igazságos, h többet veszünk el attól, aki többet keres mikor ugyan azt az állami szolgáltatást kapja?

Így is többet adózik le egy hónapban, mint mondjuk te egy év alatt, ehhez képest neked jár a legjobban a szád.

Arról meg nem ő tehet, h te szerencsétlen vagy.

2013. febr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező!


A több kulcs sem igazságos! Vagy amiért én több adót fizetek, azért nekem jobb utakat, jobb kórházi ellátást, jobb iskolát, stb biztosítanak? Na, ugye hogy nem. Egy magas keresetű még mindig többet ad a közösbe, mint amennyit kivesz abból! Ellenben egy alacsony keresetű keveset rak a közösbe, viszont sokkal többet vesz ki belőle!

2013. febr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mr" magyaros"Bugger Úr,

Ezt én is tudtam,ennyire hülye nem vagyok,hogy nem ugyanannyit fizetünk.ITT A KULCSRÓL BESZÉLNÉNK.TE!


A világban sokkal elterjedtebb több kulcs,mert sokkal igazságosabb.Az egy kulcs a szociális érzéketlenség mintája.

2013. febr. 21. 13:35
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Mint minden, az igazság is relatív. Legalábbis ez az igazság. Merthogy az nézőpont kérdése, hogy az-e az igazságos, ha 100 ezer ft fizetés után 16 ezer ft adót fizetek, 1 millió után meg 160 ezret (ez is egyfajta igazság), vagy az, ha 100 ezer után 16 ezret fizetek, de 1 millió után meg mondjuk 300 ezret?


Az első esetben ugyanaz a kulcs, ugyanaz a százalék, tehát igazságos. A 2. esetben, aki többet keres, annál magasabb a kulcs, tehát ő mondhatja, hogy igazságtalan, mert a jövedelmének nagyobb részét veszik el, mintha kevesebbet keresne. Viszont tarthatjuk ez utóbbit is igazságosnak, mert neki még így is bőven marad, és mivel többje van, megengedheti magának, hogy többet vegyenek el tőle, és esetleg adjanak oda az társadalmi igazság nevében másoknak.

2013. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

9-es:

Igen,de ha a széles társadalmat nézzük,akkor a többsávosság az emberekben igazságosabb érzetet kelt,mert kb.7 millió ember az alacsonyabb sávokba tartozik,tehát az egész társadalmat nézve igazságosabbnak látszik.Igy 7 millió embernek rossz a közérzete,mig 3 millió most nagyon jól megvan így.Tehát tegyük hozzá van min vitatkozni.

2013. febr. 21. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!