Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik ilyen gyámügyi...

Mi történik ilyen gyámügyi közbelépés esetén a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

A történet nagy vonalakban a következő: Párom anyja enyhén szólva is zűrös életet él, jelenleg külföldön van, hagy ne mondjam mit csinál, úgymond "dolgozik".

Róla már teljesen lemondtunk, nincs keresnivalója a mi normális, hétköznapi életünkben, viszont a probléma az, hogy az anyósom nevén lévő önkormányzati lakásban lakik a párom 2 féltestvére, egy 16 éves lány és egy 4 éves (!!) kisfiú. Akik jelen felállás szerint úgy élnek, hogy a hét 7 napjából kb. 4-et nálunk töltenek, pénzt és természetesen élelmiszerre valót is mi, illetve a nagynéni biztosítunk. A lány apukájáról nem sokat tudunk, a kisfiú apja a közelben lakik, de eddig nem igazán mutatott érdeklődést, és nem láttunk rajta túlzott bizonyítani akarást, hogy magához vegye a gyerekét, attól függetlenül, hogy tisztában van a helyzettel. Mi nem tudnánk őket magunkhoz venni, mivel több ilyenfajta tényező között pl. nincs a nevünkön lakás, albérletben élünk, vendéglátásban dolgozunk, sokszor éjszakába nyúlóan, stb. Napokban a következő történt: 4 éves kisfiútól megkérdezték az oviban, hogy anya merre van, sosem látjuk? Mivel ő nem tudja, mit szabad, és mit nem.. ( relatíve, mert személy szerint én már réges-régen jelentettem volna ezt, de ki vagyok én, hogy ítélkezzek és ilyet cselekedjek, ha a konkrét rokonság nem teszi meg, annak ellenére, hogy az életem és az idegeim is kezdenek már rámenni erre a helyzetre) Szóval, óvónéninek elmesélte a kisfiú, hogy anya külföldön, nem tudom mikor jön haza, a nővéremmel vagyunk otthon ketten és kb. minden, ami még hozzátartozik a történethez. Óvónéni kötelességből jelentette a gyámügynek az esetet. Erre felbuzdulva a kisfiú apukája felkereste a gyerekeket, és úgymond.. magához vette őket, most ott vannak nála már napok óta, aminek én kifejezetten örülök, mert ismerem az ottani körülményeket, és sokkal nyugodtabb szívvel alszom el esténként, mert tudom, ott legalább biztonságban, normális környezetben vannak.Kérdésem az lenne, mi történik ezután? Hétfőn mennek az apukához a kirendelt gyámügyesek, ott leszünk mi is. Nagyon szeretem ezeket a gyerekeket, mivel hónapok óta napi szinten foglalkozom velük, főzök, mosok, takarítok rájuk. Nem szeretném, ha bármi bántódásuk esne, és úgy néz ki, így már nem is fog, hogy végre a kisfiú apukájánál vannak, de érdekelne, hogy mi fog történni ezek után? Nyilván az anyjuktól el lesznek véve, aki egyébként hó végén készül hazajönni, az már kérdéses meg is teszi e, hiszen nem szokása betartani a szavát illetve itthon több hatósággal is elég zűrös viszonyban van. Mire számíthatunk? Ugye, ha mindkét gyereket vállalja a kisfiú apja és a körülményeket is megfelelőnek találja a gyámügyi dolgozó, akkor kerülhetnek hozzá, minden olyasfajta intézkedést elkerülve, amire gondolni sem merek?..



2013. febr. 21. 20:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Nos ez főként attól függ, hogy apuka mit mond, és mit tapasztalnak ott a gyámügyesek. Azt azért tudni kell, hogy mind a bíróság, mind a gyámügy iszonyúan anyapárti, tehát mindent megtesznek azért, hogy ne az apa nevelje a gyerekeket.

Szerintem logikusan a védelembe vételt fogják javasolni, ami lényegében egy felfújt lufi, azaz nesze semmi fogd meg jól. Viszont attól függően, hogy van-e hivatalos gyerekelhelyezés, eltérő a helyzet, mert ha igen, úgy az apának kérnie kell a megváltoztatást, ha nincs, akkor semmi gond, mert közös szülői felügyelet esetén annál a szülőnél van a gyerek, amelyik "erősebb" helyzetben van.

Szóval sok olyan tényezőn múlik, amit nem tudunk, de az biztos, hogy nem árt, ha a hatóság rajta tartja a szemét a gyerekeken, mégha ez semmit sem ér.

2013. febr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!