Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági pernél teljesen más...

Bírósági pernél teljesen más témájú viszontkereset benyújtható?

Figyelt kérdés

Van egy perem folyamatban ahol én vagyok a felperes. Az alperes benyújtott egy viszontkeresetet, ami véleményem szerint egyáltalán nem kapcsolódik az ügyhöz, semmi valóságalapja sincs, csak arra jó, hogy engem rossz színben tüntessen fel és húzza vele az időt. A bírónő viszont emiatt elnapolta a tárgyalást, mert mindezt a tárgyalás előtt adta be.

Kérhetem, hogy ne, vagy külön perben foglalkozzon a bíróság az alperes viszontkeresetével? Vagy el kell tűrnöm még akkor is, ha az teljesen más dolog? Mit tehetek?



2013. febr. 24. 19:15
 1/1 tomala ***** válasza:

A viszontkereset alapjának nem kell kapcsolódnia a keresethez, csak szembeállítható követelésnek kell lennie (te követelsz X forintot A jogcímen, ő Y forintot B jogcímen)

Ettől viszont még nem okos dolog alaptalan viszontkeresetet benyújtani, mert arra nézve külön bizonyítási eljárást kell lefolytatni, és annak perköltségét a nyakába fogják varrni.

A te követelésed megítélését pedig nem befolyásolhatja.

2013. febr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!