Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El, lehet árverezni egy...

El, lehet árverezni egy ingatlant, ha csak 1/8 része az adósé, és haszonélvezeti jog van rajta?

Figyelt kérdés

2013. febr. 27. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Igen el lehet árverezni, de ki az aki egy haszonélvezettel terhelt ingatlan 1/8-át megvenné?

Érdekes helyzet lehet, ha azé a haszonélvezet a többi részre, akié az 1/8.

2013. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
tipikus jogi szakvizsgakérdés :o))
2013. febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De,Én magát az eljárást,nem értem!!!!

Hogy ad el 1 ingatlannak az 1/8.-át valaki???Wc-t,vagy a fürdőszobát?

Akkor az egész házat,el kell árverezni nem??

S mi van a többi tulajdonossal???Főleg,hogy 2,még nem is családtag,mivel ikerházról beszélünk!

S akkor,ezt a végrehajtó,csak ijesztgetés címén levelezget?Teljesen érthetetlen számomra!

S nagymama a haszonélvező,akinek nincs tulajdoni része,csak a haszonélvezet!

2013. febr. 28. 16:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen el lehet, mivel jogszabály nem zárja ki azt, hogy egy ingatlan tulajdoni vagy eszmei hányadát árverezni lehet. A gyakorlatban azonban nagyon kicsi az esély arra, hogy a társtulajdonosokon kívül más személy bejelentkezzen az árverésre. Annál is inkább, mert az árverési vétel jogcímen szerzett tulajdoni hányad tekintetében a nagymama haszonélvezeti joga továbbra is fennáll.
2013. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké,köszönöm,ezt értem,csak a gyakorlatot nem!!Lehet túl hülye vagyok,vagy csak túl ideges!

Hogy árverez 1/8-ad tulajdonrészt,a gyakorlatban??

2013. febr. 28. 19:02
 7/7 anonim ***** válasza:
A végrehajtó az árverési jegyzőkönyvre rávezeti az ingatlan adatait, a terheket az árverés időpontját és a végrehajtást kérőt is feltünteti. Az árverési hirdetmény a bíróság és az ingatlanügyi hatóság (földhivatal) hirdetőtábláján is kifüggesztésre kerül. Aztán ha van sikeres árverési vevő, akkor a szóban forgó tulajdoni illetőségre tulajdonjogot szerez.
2013. febr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!