Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vásárolhat-e lakást kinai...

Vásárolhat-e lakást kinai állampolgár Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ha kettős állampolgár? Természetesen használt, magántulajdonban lévő ingatlanra gondolok.

#személy #lakásvásárlása
2013. márc. 7. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Igen.
2013. márc. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kettős állampolgárság esetén igen.Korlátozásokkal bármit.
2013. márc. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem irreleváns az, hogy kínai állampolgár-e, a lényeg, hogy magyar állampolgársága van-e.
2013. márc. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még csak magyar állampolgárnak sem kell lennie.
2013. márc. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket, bár igazából nem 100% a benyomásom, még most sem. Szerimtem is, ha idegen is állampolgár - a vevőm, a tulajdonába kerülhet az ingatlan, az illeték és a tulajdoni lap rendezése után. Az már szerintem egy más téma, kapo-e letelepedést vagy állampolgárságot.
2013. márc. 8. 06:56
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha te kínainak adsz el\ki itt lakást,házat,földet akkor hazaáruló vagy :).
2013. okt. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a kettős állampolgárságot kína nem ismeri el. Szóval olyan hogy kínai kettős állampolgár nincsen. Egyébként meg ha van letelepedési engedélye vásárolhat, csak kitoloncolás esetére meg kell adni egy EU-s állampolgárt aki az ingatlan tulajdonosává válik ilyen esetben.
2016. máj. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!