Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kanadában mikor leszek felnőtt...

Kanadában mikor leszek felnőtt? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy államtól függ, konkrétan Brit-Kolumbiára gondoltam.A wikipédiában azért nem bízok mert azt bárki írhatja és ki tudja, hogy hány éve/hónapja írták azt a cikket....! Mondjuk kint lennék Brit-Kolumbiában ahol 19 a felnőtté válási kor.Mondjuk és 18 lettem és át megyek egy olyan államba ahol ez 18 , akkor én ott felnőtt vagyok vagy csak akkor érvényes ez az egész ha állampolgár vagyok?

De ha nem vagyok állampolgár akkor addig amíg nem leszek addig anyuci kisfia leszek???


Valaki légy szíves magyarázza el ezt a felnőtté válás dolgot...!!! :)

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! :)



2013. márc. 9. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

Felnőtt lehetsz akár 16 évesen is, de van aki 30 évesen sem az. A nagykorú pedig akkor vagy, ha elérted azt a bizonyos kort.

Ha Brit-Kolumbiában 18 évesen még nem vagy nagykorú, akkor ott nem vagy nagykorú. Ennyi.

2013. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zsofi.L válasza:
Canadában ha a 18-ik életévedet betöltöd nagykorúvá válsz! Az Usa-ban 21 éves kortól számit nagykorúnak az ember, de 18 éves korától már szavazhat! A legtöbb 18 éves fiatal amerikai akik a kanadai határon élnek ezért mennek kanadába bulizni, mert ott legálisan fogyaszthatnak alkoholt! Quebecben élek ugyhogy tudom!
2013. ápr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az nagyon jó, köszönöm a választ! :)

14/ F vagyok és mi is kifogunk menni Kanadában, szept.1.től ott járok suliba! ( Brit Kolumbia)

2013. ápr. 10. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!