Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel akarom jelenteni, illetve...

Fel akarom jelenteni, illetve panaszt tenni az egyik online kereskedőcég ellen, hol lehet?

Figyelt kérdés

Mert olyan dolgot számlázott ki és ki akar fizettetni, amire nem adtam ki egyértelmű műveleti parancsot, pontosabban übereltem egy egyértelmű paranccsal, ennek ellenére végrehajtotta és számlázott.


A rendszerük működése nincs a szabályzatukban részletezve.


Ez esetben pontosan milyen jogi kategóriák merülnek fel? (jogtalan haszonszerzés, megtévesztés, félrevezetés .... az összes érdekel! )


Milyen szerveknél lehet panaszt tenni? (pl. fogyasztóvédelem rendőrség ügyészség . Az összes érdekel)



Mikre számíthatok?


2009. szept. 14. 06:50
1 2
 1/13 anonim válasza:
Fogyasztóvédelemnél.. a rendőrség az ilyenekkel nem foglalkozik. Azt pedig, hogy milyen indokkal ahoz több info kellene.
2009. szept. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
az indok fentebb részletezve van
2009. szept. 14. 07:16
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

nincs részletezve...

Amúgy meg hol a gond? A törvény szerint jogod van elállni a vásárlástól 8 napon belül, még az áru kézhez vétele után is.

Nameg egy online rendelésnél, ha az adott cég már postára adta a terméket, akkor nyomogathatsz te bármit, fizikailag képtelenek visszahívni a terméket, ésha pl a cég mindne nap 4 órakor összesíti az adatokat, te meg előtte egy perccel nyomsz egy igent, utána 1 perccel egy nemet, akkor is elképzelhető, hogy kimegy a rendelés. De az is lehet, hoyg a program hibás.

Szóval én még abban sem vagyok biztos ezek alapján, hogy szabálytalanság történ. Amúgy fogyasztóvédelemnek írkálj.

2009. szept. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ez a weboldal egy szolgáltatást nyújt, nem termékkel kapcsolatos dolog tehát
2009. szept. 14. 08:43
 5/13 A kérdező kommentje:
ott a gond, hogy nem egyértelmű a rendszerük működése és sikkaszt!
2009. szept. 14. 08:47
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

(A sikkasztásnak ehhez semmi köze, némi fogalomzavarban szenvedsz)

Menj a fogyasztóvédőkhöz, aztán kiderül, hogy valóban gond van, vagy csak te nem értetted meg a dolgot.

2009. szept. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel a webmesterüket, lehet, hogy a programjukban valami olyan hiba van, ami programozási hiba, és említsd meg neki a problémát, és utalj arra, hogy a fogyasztóvédelemhez fordulsz, amennyiben nem korrigálják.
2009. szept. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
egy hete írtam nekik előszőr, pár napja másodszor, nem regáltak még, pedig több címre is elküldtem, annyit sem, hogy vették a levelem
2009. szept. 14. 09:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Oké, ha nem reagálnak, akkor már felkeresheted a fogyasztóvédelmet.
2009. szept. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
milyen felügyeleti szervek vannak még? ahol panaszt lehet tenni?
2009. szept. 14. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!