Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntethető-e jogilag, ha...

Büntethető-e jogilag, ha nyilvánosan szidom az istent?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy csinálok egy blogot, aminek az lenne a témája, hogy istent szidjuk, gúnyolódjunk rajta, vagy ha valakinek feszült napja van, akkor odajöjjön kommentben káromkodni. Esetleg káromkodási versenyt rendezni, hogy ki tudja istent minél jobban szidni. Na már most mivel ő nem egy létező személy (legalábbis nem bizonyított), így elvileg lehet szidni, ugye? Vagy van rá valami jogszabály, hogy nem?

2013. márc. 11. 21:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

Nem.


Azért ilyen messzire nem megy el a Fidesz.

2013. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Vadkan01 ***** válasza:
Ne szidd azt aki simán szétrúgja a valagad.
2013. márc. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

Jelenleg még nem, bár ennek hatására szerintem a KDNP előállna olyan törvényjavaslattal, hogy minősítsék ezt vallásgyalázásnak és tegyék büntethetővé. Az egyház nem tűri a kritikát, gondoljatok csak arra, hogy mekkora felháborodás volt Lady Gaga: Judas című számából.


Amúgy ha létrehozod az oldalt, linkeld be ide, én biztos menni fogok egyszer-kétszer káromkodni! :)


26/F (Ateista)

2013. márc. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Utolsó: még nem csináltam meg, de ha érdekel, majd a héten elküldöm a linkjét privátban. Aztán reklámozd, hátha más is kedvet kap hozzá :D
2013. márc. 11. 21:51
 5/25 anonim ***** válasza:
Csak Jakhvéval,Mohammeddel meg a Hit gyülekezete istenét ne szídd mert ők magukat képzelik istennek.
2013. márc. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 monster under yo bed válasza:
7%
ha esetleg megcsinálod a blogot, akkor nekem is belinkeled priviben? :D
2013. márc. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Hé Uram, fékezze magát!
2013. márc. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Persze! Akinek igénye van rá, az jelezze nekem kommentben és elküldöm neki a héten privátban a blog linkjét :D
2013. márc. 11. 22:13
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
A vallások gyalázása ütközik törvénybe én úgy tudom. Ezen belül az isten gyalázás hogy áll jogilag azt mát nem tudom.
2013. márc. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Komplikato ***** válasza:
71%
Még nem, de már dolgoznak rajta.
2013. márc. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!