Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos az, hogy be akarnak...

Jogos az, hogy be akarnak hajtani tőlünk egy olyan tartozást, ami nincs benne a hagyatéki végzésben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az egyik szülőm meghalt 3 éve, és örököltünk egy csomó tartozást, amiket mind rendeztünk. De néhány hónappal ezelőtt jött egy levél az adóhivataltól, és kiderült, hogy van kb 300 ezer forint tartozása az elhunyt szülőmnek, amit rajtunk akarnak behajtani, de ez a tartozás nincs benne a hagyatéki végzésben. Tehát a kérdésem, jogos az, hogy olyan tartozást akarnak behajtani rajtunk amit nem örököltünk a hagyatéki végzés szerint? Ha van erről valami jogszabály akkor légyszíves írjátok le, mert én nem találtam semmit. :( Köszönöm.

2013. márc. 13. 17:50
 1/1 ConnectCare ***** válasza:

Kedves kérdező!


Sajnos választ adni nem tudok a kérdésre, teljesen biztos nem vagyok sem abban, hogy ezt így lehet, sem abban, hogy nem, de magát az öröklést a Polgári Törvénykönyv szabályozza, annak is az ötödik része. A lenti linkre kattintva ezt egészen a végén lehet megtalálni, az 598. §-tól kezdődően. Ennek az elolvasása talán segít valamit!


[link]

2013. márc. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!