Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 20 éves vagyok több mint1 éve...

20 éves vagyok több mint1 éve regisztrált munkanélküli igényelhetnék valami segélyt vagy járadékot?

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

1 év lejárta után automatice kapsz segélyt.


Viszont hívni fognak utána közmunkára, és hanem vállalod el, akkor nincs segély .


A közmunka szégyen, de van még 1 lehetőség: tanfolyam.


Érdemes lenne most elmenni a munkaügyibe, mert éppen zajlanak a tanfolyam jelentkezések, és biztos lesz valami szimpatikus. Mindent fizetnek (+segély,+utiköltség 90%), és nem kell az utcán avart seprened esőben.

2013. márc. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát én nem kapok mert bizonyos ledolgozott idő kell hozzá tanfolyamra jelentkeztem de Májusban indul és azt mondták hogy kicsi az esélye hogy felvesznek mert túl jelentkezés van:( azért köszönöm a valaszt!
2013. márc. 14. 10:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is sikerült a tanfolyamra bejutni, hétfőn kezdek.


100-ból beválogattak a 20-ba, a felvételi is egyszerű logikai kérdések nagyrészt.


A tanfolyamot még nem temesd, esetleg próbálj még 1et, a nem túl népszerűek közül.

2013. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ConnectCare ***** válasza:

Kedves kérdező!


20 évesen még leginkább valamilyen képzésben kellene szerintem gondolkoznod. Ha most nem találsz munkát, az azt jelenti, hogy valami olyan szakmád van, ami nem igazán piacképes (Itt, most. Máshol és máskor ez lehet hogy nem így van/lesz). Szerintem akkor járnál a legjobban, ha még most, így fiatalon választanál valami olyan szakmát, amire látod, hogy kereslet van és kitanulnád azt. Ebben nem tudom mennyire tud segíteni a munkaügy, de ezt szerintem valahogy még akkor is érdemes megoldani, ha semmi segítséget nem kapsz hozzá és viszonylag nehezen tudod megoldani. Különben jó szakma nélkül még ki tudja meddig csak segélyt fogsz kapni, aminél azért fizetést kapni sokkal jobb.


Szóval szerintem irány a suli! ;)

2013. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem, a közmunka nem szégyen
2013. márc. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a közmunka nem szégyen én bármilyen munkát elvállalok elég szívós vagyok eddig nem volt rám panasz Baján élek ha esetleg tud valaki valami munkát nagyon szívesen vállalom Baja környékén is! A számom:06205338493
2013. márc. 14. 12:22
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
én sem kaptam tamogatast mert a 360 folyamatos munkanapból csak 240 van nekem így kirohogtek szoszerint hogy mitakarok. a mögöttem ülő cigány havi 170e ft seggelyt állapították meg de vajon mi alapjan mikor egy nap munkaviszonya nem volt
2013. márc. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!