Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen eljárás indul ellenem,...

Milyen eljárás indul ellenem, ha sokszor megbüntet a MÁV, és nem fizetek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Röviden ismertetem a helyzetet, csak hogy érthető legyen. Nagykorú, (de még tanuló) vagyok. Vannak speciális problémáim, amiért intézményeknél kell utánajárnom, az ország különböző pontjaiba. Dolgozni emiatt nem tudok (mármint a problémám miatt), így nincs pénzem vonatjegyre se. Abban reménykedek, hogy ha majd meggyógyulok, akkor tudok dolgozni, és végre élhetem az életem, addig viszont nem.


SZÓVAL. Vonattal utaznék sokat, és mindig megbüntetnének (értelemszerűen). Egy idő után kapnám a felszólítást hatalmas összegekről (mivel sokat blicceltem, plusz kamatok, eljárási díjak, stb stb). De ezeket sem tudnám befizetni. Mi történne ekkor?

(Tőlem nem tud senki behajtani semmit, mert nincs semmim. VIszont félek hogy esetleg ilyenkor a családomat keresnék fel hogy rajtuk hajtsák be. De mivel ők se tudnak anyagilag támogatni, tőlük se tudnának mit behajtani, maximum tv, szekrények, stb stb... Lehetséges ez?

Vagy mi történik ilyenkor ha továbbra sem fizetek?

Börtönre is ítélhetnek?

Hogy zajlik? Mik a lehetőségek?


Kérem, csak hozzáértők válaszoljanak, mert ezen múlik az életem.



2013. márc. 16. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges, ahol van a bejelentett lakcímed abból a lakásból amit nem tudtok névre szóló számlával igazolni az viheti a végrehajtó a tartozás fejében.
2013. márc. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De ha beteg vagy akkor ahol a közgyogyót igényled ott lehet ingyenes utazási igazolást vagy mit is kérni.
2013. márc. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Könyörgök ne menjünk bele az egészségügybe!

Csodálatos dolog hogy van ingyenes ellátás, de ezt nem azt jelenti hogy szó szerint INGYENES. (Már ha csak abból indulunk ki, hogy a gyógyszerek jó részét is a beteg fizeti meg.) Na, de nincs gondom ezzel, csak arra szerettem volna rámutatni, hogy nem úgy működik hogy "bajom van, bemegyek, meggyógyultam, kijövök". Azért ez sokkal bonyolultabb... Mindegy, tényleg ne menjünk ebbe bele, mert leírni a konkrét esetet órákba telne, és nem is szeretném nagy nyilvánosság előtt.



Az első válaszolótól kérdezem, hogy ha bejelentem magam hajléktalannak, az úgy kiküszöbölné ezt a problémát?

2013. márc. 16. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!