Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hitegetés nem tartozik...

A hitegetés nem tartozik büntetőjog alá? Astro-Világ

Figyelt kérdés

TV2 Astro-Világ pofátlan műsorvezetője alexander (sanyika) folyamatosan azt sugallja, hogy hívd őt mert megerősíti a szerencséd és hogy mennyien nyertek kaparós sorsjegyen, lottón stb.


Ebbe már a szerencsej... zrt is belevonta magát? Mikor lesz vége ennek az aljas ámokfutásnak?

Senkit nem zavar, hogyan lopják meg az embereket?

Ezt meddig tűri még a hatóság?

Tényleg megéri az államnak a pár mrd adó vs. az emberek hülyének nézése és meglopása?

Évek óta minden gond nélkül működnek ezek a telefonos tolvajok, senki nem tesz semmit. MIÉRT?

A parlamenti képviselők feldobták már vajon? Vagy ez az új olaj?



2013. márc. 18. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2013. márc. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tom Benko ***** válasza:
100%
Csalásként fel lehet jelenteni, de sajnos a műsor ÁSzF-je eléggé kizárja ezt. Egyébként engem is zavar, egy próbapert megérne szerintem, hogy egyáltalán támadható-e. Egyébként a magánéletbe és a családi életbe is hajlamosak belerondítani. A hatóság viszont jelzés hiányában nem fog lépni.
2013. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

egyik kommentelő jól írta a belinkelt cikknél.

ha ezeket a műsorokat betiltanák, akkor be kéne tiltani az egyházakat is és minden vallási tv adást.

2013. márc. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

A jósműsor egy szolgáltatás, csakúgy, mint a prostitúció. Ha valaki hajlandó pénzt fizetni azért, hogy egy magát jósnak mondó ember csillámport szórjon, hadonásszon a tűz fölött, majd bíztató szóval illesse, akkor az egy tisztességes üzlet, csakúgy, mint aki a prostinak fizet szexuális szolgáltatásokért.



Amire van kereslet, lesz kínálat is. Ilyen alapon betilthatnánk a pénzért árult számítógépes játékokat is, hisz mi az, hogy valaki csak azért fizet pénzt, hogy aztán Marióval teknősök hátára ugráljon vagy tiltsuk be az édességeket, mi az, hogy valaki azért fizet pénzt, hogy nulla tápértékű, kis mennyiségű dolgot vegyen be a szájába.

2013. márc. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés engem is foglalkoztat. Itt teljesen nyílvánvaló csalás megy. De majd jönnének utána azzal, hogy de a vélemény meg meggyőződés, ezekhez mkinek joga van, meg amúgy is maga dönti el, hogy felhívja-e, nem kényszeríti rá senki bla bla....esélytelen sztem, de engem is bosszant. Főleg az, hogy ha észreveszitek egyre több ilyen műsor van...
2013. márc. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tom Benko ***** válasza:
Amúgy elég lenne, ha a nyilvános tanácsadást megfelelô, akkreditált végzettséghez kötnék. Bár a sok nyomi kisírná, hogy a klérus is jó legyen, aztán ott vagyunk, ahol a part szakad ...
2013. márc. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hyatt válasza:

A bajom nekem ezzel nem a jóslás ténye, hanem hogy napi három alkalommal - mindhárom közszolgálati, vagyis "ingyenes" televízió - éjjel nappal azt ontja.


Van reggeli déli meg esti műsora is. Az egy dolog, hogy erőszakosan agitálnak - és ok a tv-t ki lehet kapcsolni - de itt emberek ezreinek a megvezetéséről van szó. A leggyengébb pontjaidon támadnak és ömlik belőlük feléd a pszichológiai rádolgozás, hogy hívd őket fel.


Amennyiben ilyen intenzitással működnének egyházi hittérítő műsorok, gondolom az ellen is így fel lehetne lépni. Persze tudom ezzel így több embert elérnek, és ez a három adó amúgy is főleg a szerencsétleneknél megy, akiket ezek a senkiházi tetvek kifoszthatnak még jobban így.


Különösen most hogy az ország java (kb akik eltartják) lassan koldusbotra jut, és sok helyen a teljes őrület veszi át az irányítást - ez különösen ártalmas.


Szerintem ideje lenne fellépni valakinek ezek ellen a pofátlan alakok ellen, hogy visszakerülhessenek oda ahová valóak.


Nincs semmi bajom a jóslással, de ezek gúnyt űznek még abból is...

2013. ápr. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Pár hete sanyika- alexander "jós" - egy adásban bevallotta, illetve elnézést kért, mert adásba került valami, amit nem kellett volna mondania. Nem fejtette ki, de jó lenne megtalálni azt az adást. 2013. március vége vagy április elején lehetett. Nincs meg valahol? NMHH vagy valakinek?


Láttam már kiakadni ezt a kö*cs*ög majmot, sanyikát mikor nem írták ki neki azonnal hogy 100milliószoros energia a kollégák. Mint valami 6 éves hisztigép úgy viselkedett. Ez a beképzelt majom annyira irritáló, hogy engedheti a hatóság, hogy milliárdokat lopjon össze a főnökének az emberektől? Költői kérdés. Ha ezt nem tudja megakadályozni egy kormány sem, akkor vagy totálisan alkalmatlan a munkájára vagy érdeke fűződik hozzá bizonyos embereknek és a 10mrd-os üzletből a háttérben részesednek?

2013. ápr. 15. 08:15
 9/12 anonim ***** válasza:
Én egyszer feljelentettem őket a Polt Péternél. Néhány hét múlva jött a válasz, hogy nem indítanak eljárást csalás gyanúja miatt, és ez ellen nem is fellebbezhetek. Az indoklás pedig valami rabló duma volt az ezotéria bizonytalan tudományos értékelhetőségéről, sajnos elhagytam valahol a papírt, de arra emlékszem, hogy - nem is túl ügyes - magyarázkodás volt.
2014. nov. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Mindenki tudja, hogy átverés. Én csak azért nézem meg minden nap, hogy egy jót röhögjek a szánalmas próbálkozásaikon. Én évek óta nézem őket, de tőlem egy forintot nem kaptak, mert fel sem hívtam őket. Azért nem tiltják be, mert azok akiknek joga lenne betiltani, kapnak a pénzből. Én csak a szegény nyugdíjasokat sajnálom, akik hisznek az Alexandernek, a Napsugárnak, a Vénusz modern jósnőnek, a Néró Domininek, a Zagiba Zoltánnak, és még sorolhatnám a végtelenségig... De a kamutelefonálók hülyeségei felér egy kabaréval.
2018. jan. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!