Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ingatlanomon jelzálog van...

Az ingatlanomon jelzálog van bejegyezve, de tartozok egy illetőnek x összeggel. A végrehajtás akkor is megtörténik?

Figyelt kérdés
Fizetési meghagyást küldtek a MOKK -tól , 15 napon belül ha nem tudok fizetni a végrehajtást akkor is elindítják.
2013. márc. 22. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megtörténik.
2013. márc. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ilyenkor a végrehajtó a jelzálog összegét és az x összeget összeadva árverez, vagy külön külön is megteheti? ki az első? a bank vagy az illető személy?
2013. márc. 22. 19:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Az árverésen az ár nem attól függ, hogy mennyivel tartozol. Nem tisztáztad milyen tartozásról van szó, illetve, hogy milyen jogi lépéseket tett már meg az illető veled szemben.
2013. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ő 2.000.000 ft os tartozásról küldött fizetési meghagyást. én most erre ellentmondást küldök, mert az összeg nagyon sok, nem tartozok annyival. Semmi más intézkedés nem tett. ha megkapják a válaszom akkor lesz belőle per. Ez mennyi idő?? Azonnal elindul a végrehajtás vagy csak a jogerős bírói végzés után, ha olyan döntés születik? Mennyi idő?
2013. márc. 22. 20:36
 5/12 anonim ***** válasza:
A per évekig is elhúzódhat, végrehajtás majd jogerős ítélet után lehetséges és az sem automatikus, a félnek kell kérnie. Lehet nem teljesen jól értettem eddig a helyzetet: más miatt indul ellened végrehajtási eljárás?
2013. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az "illetőnek x összeggel" tartozol:A kölcsönről írtatok szerződést? Ha kölcsönkérsz akkor tisztázni kell a kamatokat is:ha a kamatot soknak tartod akkor érdemes a bíróságra menni,mivel a törvény emberei az MNB- bank által megállapított értéken illetve a bíróságokon meghatározott Jegybanki alapkamatot számítja fel a tartozás megfizetésénél! Megkeresheted a végrehajtót egy levéllel és hivatkozhatsz arra is,hogy nem tudsz most fizetni,a végrehajtók az indokot a legtöbbször figyelembe veszik.
2013. márc. 23. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok:Jól látod megvan a hierarchia a tartozások kiegyenlítésénél! Nem tudni kitől vettél fel jelzálogot? Ha a bankon (a bank is kért végrehajtást?) kívül csak a magánszemélynek tartozol akkor először a banknak kell visszafizetned a kölcsönkért összeget és ezután következhet a magánszemély ! Persze ettől függetlenül lehet hallani olyan esetekről amikor a tv-t,autót és egyéb használati eszközt lefoglalnak fillérekért!
2013. márc. 23. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
van banktól felvett hitelem , amire a jelzálog be lett jegyeztetve. Tartozok ennek a félnek , de nem annyival amit ő követel, havi szintem mindig adtam neki amiről van papír és van letétben is. nem értem a követelését, és erre ellenérvet írok, ha akarja vigye perre én nyugodt szívvel állok elébe, csak félek nem szeretem az ilyen dolgot. 2 hónap múlva szülök, van egy 7 éves gyermekem még, és a legrosszabb hogy a munkáinkat a párommal elvesztettük. :( de amit csak tudunk letétbe rakjuk mert fizetési szándékunk van. tartozunk amit elismerünk, de annyival amennyit ő követel. És hát félek hogy csak egyszer jönnek és kiraknak a házamból.
2013. márc. 23. 08:46
 9/12 A kérdező kommentje:
a bank nem kért végrehajtást mert a hitelem fizetem, csak a z a bizonyos személy. el is vagyok keseredve nagyon , hogy mi lesz, de a per elé bátran állunk.
2013. márc. 23. 09:13
 10/12 anonim ***** válasza:

"a bank nem kért végrehajtást mert a hitelem fizetem, "


Viszont ha a jelzáloggal terhelt ingatlanra végrehajtási eljárás indul, abban a pillanatban a szerződés felmondja.

2013. márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!