Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamisnak tekinthető e a...

Hamisnak tekinthető e a kölcsönadási szerződés?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy lakást , a tulaj kérésére 2 szerződést csináltunk, egy adásvételit és egy kölcsön szerződést. A kölcsönszerződésre azért volt szükség, hogy a tulaj kevesebb adót fizessen az ingatlan után. Tehát valójában a kölcsönadás nem történt meg.
2013. márc. 24. 18:24
1 2 3 4
 11/31 tetro ***** válasza:
Én ezt értem. De mi van ha te ez alapján a szerződés alapján egy év múlva visszakéred tőle a pénzt? :D
2013. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
nem én kérem az 1 milliót, hanem ő kéri a nemlétező pénzét!! mindenki tudja hogy senki nem tartozik senkinek, de ő úgy van vele, hamár aláírtuk akkor kéri :( pedig meg sem történt
2013. márc. 24. 20:03
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha aláírtad, jogosan kéri.
2013. márc. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 tetro ***** válasza:
100%
Na akkor ezt most teljesen elvesztettem. Ha te adtál neki a 3millió felett még egy milliót akkor papíron nem te adtál kölcsön neki?
2013. márc. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
nem én adtam, ő 1 milliót úgy akar behajtani a lakás árából tőlem, hogy aláíratott velem egy szerződést. és a kérdés lényege, ez hamisnak vagy színleltnek tekinthető.
2013. márc. 25. 07:16
 16/31 tetro ***** válasza:
ha te írtad alá, akkor nem hamis
2013. márc. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Színlelt szerződés, bűnsegédlet adócsalásban.

Amikor meg el akarod adni, akkor te leszel gondban.

2013. márc. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Ahogyan én értelmezem ez történt:

Te adtál neki 4 millió forintot, papíron 3 millió forintért vetted a házat. Tehát 1 millió forint nincs papíron. Majd ezt követően írtatok egy szerződést, hogy ő kölcsön adott neked 1 milliót. A kölcsönadási papírban viszont nem szerepel, hogy te visszafizetted neki a kölcsönadást, tehát tőled követel még 1 milliót, így összesen 5 millióba kerülne neked a ház?

Ha értem végre, hogy mi történt, akkor talán lehet segíteni neked.

2013. márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
igen, majdnem! 4 milláról van szó, ebből 3 az adásvételi, 1 pedig ahogyan leírtad, írtunk egy kölcsönadásit, mintha ő adott volna kölcsön nekem.De! Mivel és azonnal nem tudtam fizetni, meghatároztunk egy időpontot, ami sajnos lejárt és én csak 2 millát tettem le eddig.Megegyeztünk (szóban) hogy amíg nem tudom a többit letenni, havonta 30-40000-t fizetek.Ez ment 7 hónapig, majd kértem hogy ezekről az összegekről is írjunk egy papírt, és ekkor jött a fekete leves. Azt a választ kaptam hogy ez nem tartozik bele a tartozásomba, ez csak olyan "járulékos" költség. Azóta én nem fizettem ezeket a havi költségeket, és azóta kérte a végrehajtás felém.Erre én azt reagáltam, ha ő nem ismeri el ezeket a havi költségeket, akkor én sem a kölcsönadási szerződést mivel az sem történt meg! Röviden ennyi.
2013. márc. 25. 12:26
 20/31 A kérdező kommentje:
Ja, és részemről nem a nem fizetés szándéka van, mert jelenleg is folyik a vagyonmegosztási perem, csak nekem minden pénz számít.
2013. márc. 25. 12:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!