Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád azt, hogy "fehérgal...

Támogatnád azt, hogy "fehérgalléros" bűnözőknek (pl. adócsaló, online pénzcsaló, hacker) külön börtönük legyen, és ne zárják őket össze gyilkosokkal, tolvajokkal, erőszakolókkal?

Figyelt kérdés
Szerintem jó ötlet lenne, mert a fehérgalléros bűnözők általában szellemi munkából élő, intelligens, képzett emberek és ha összezárják őket középkori körülmények közé a "kékgalléros" bűnözőkkel, akkor ők is elállatiasodnak, megbutulnak és amikor kiengedik őket, nem tudnak majd visszaintegrálódni a társadalomba. Szellemi munkákhoz túl buták vagy elmesérültek lesznek, kétkezi munkához meg nincs fizikumuk.

2013. ápr. 1. 15:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul az országnak az is egyfajta "brain drain" vagy ezesetben inkább "brain destruction", hogy egy egyébként társadalomnak értéket dolgokat megtehető emberi erőforrásból a börtönben egy pszichológiailag sérült orkot nevelünk, aki szabadulása után csak az árokkaparáshoz fog érteni.
2013. ápr. 1. 15:49
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
lol... a fehérgalléros bűnözők sokkal veszélyesebbek, szal ha valakit, akkor pont őket kéne középkori körülmények között tartani.
2013. ápr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem.
2013. ápr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Dugják csak seggbe őket a kigyúrt verőemberek!
2013. ápr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
A gázolóknak is, Baracska.
2013. ápr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem - a börtönbüntetés célja az, hogy átmenetileg meg legyenek fosztva a fogvatartottak bizonyos jogaiktól. Ezért vannak például bezárva (nem járkálhatnak szabadon).


Ha rajtam múlna a külvilág hírei sem jutnának be hozzájuk - lenne könyvtár, lehetne olvasni. Erőnléti edzésként pedig csak olyasmiket engednék, amiket a saját súlyukkal végezhetnek, sporteszközök közül maximum labdát kapnának, hogy megfelelően viselkednek, akkor hétvégén focizhatnak egyet az udvaron.


Szellemi munkából élő, intelligens emberek - ez szép és jó, de tudták mit kockáztatnak amikor "átálltak a sötét oldalra"... Nem kell senkit sem pozitívan, se negatívan diszkriminálni. Mindenkinek egyformán kemény elbánás és szerintem ezzel meg van oldva a dolog. Egyszerűen nem kell bűnözni: én se megyek át a szomszédba és vágom át a nénike torkát, csak mert tudom hol tartja a pénzét...

2013. ápr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%

Tudod kérdező, a börtönnek pont az a lényege, hogy az emberek ne akarjanak odakerülni és ezért féljenek a bűnözéstől, ha már az erkölcseik nem tartják őket vissza.

Nem kötelező adót csalni, online pénzcsalni és hackerkedni. Ha nem akarnak gyilkosokkal, tolvajokkal, erőszakolókkal egy helyen lenni, akkor nem fognak bűnözni.

Amúgy a tolvajok miért annyira veszélyesek?

2013. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A börtön célja az átnevelés, nempedig az elrettentés.
2013. ápr. 1. 16:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden büntetésben benne van az elrettentés - átnevelésnek szerintem nem elég az, hogyha valakit hagyunk egész nap egy szobában üldögélni, háromszor kap kaját, tévét nézhet és sportolhat anélkül hogy bármit kelljen tennie érte. Ez inkább ahhoz vezet, hogy majd kint is erőfeszítés nélkül akarja ugyanezt: tehát lopni, csalni, rabolni fog, csak dolgozni ne kelljen.

Átnevelésnek inkább valami munka felelne meg, de nem olyan tessék-lássék módon, hanem ahogy odakint is: meg kell keresni minimum a megélhetés költségét.

2013. ápr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lindmayer ***** válasza:
79%
az átnevelés az kommunizmusban van, illetve a kiskórúak böörtönében(őket még talán meg is lehet nevelni), de egy felnöttet nem lehet csak úgy jobb belátásra bírni
2013. ápr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!