Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öcsém mt kaphatazért ha...

Öcsém mt kaphatazért ha rajtakapják, hogy összegraffitizik egy fogaskereküt?

Figyelt kérdés

Öcsém mostanába nagyon megváltozott az új iskola miatt.

Most ment 9.-be és elkezdett cigizni gondolom, hogy beilleszkedjen.Söt ma pl. egy ismerösöm látta hogy boroznak az iskola elött... Na a lényeg, hogy rossz társaságba keveredett, és emiatt a viselkedése is rossz irányba változott, szüleim itthon alig bírnak vele.

Én úgy ahogy beszélek vele, és ma elöállt ezzel, hogy holnap elmennek és lefújják a fogaskereküt.. Hiába próbáltam lebeszélni, kb. ilyen lekicsinylöen nézett mintha ö lenne az én bátyám... Azon gondolkodtam, hogy ha most valaki mondjuk egy rendör, vagy egy ktf észreveszi, akkor mit kaphat érte?

15 éves, és nem tudom hogy most pénzbírságot kapna, vagy le kéne dolgoznia?

Egyiket se szeretném de talán ez segítene, hogy észhez térjen.

Egyébként én 18 éves vagyok és ezzel nem azt akarpm mondani, hogy én nem csinálta hülyeségeket, de ilyen szintre nem süllyedtem...


2013. ápr. 4. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Azon gondolkozom egyfolytában hogy ilyen 50 évvel ezelőtt nem kétezett.A német fasizmusban volt ilyen összefirkálás.
2013. ápr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Hivatalosan pénzbüntetést vagy közmunkát kaphat.

Nem hiszem, hogy nagyon meghatná, hiszen nincs jövedelme, nem ő fizeti hanem a szüleitek.


Én azért örülnék neki, ha egy-két ilyen gyereket jól megruházna valaki úgy, hogy a híradóban mutogatnák tetőtől talpig gipszben. Másképp ezt nem lehet visszaszorítani.

2013. ápr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én adnék a helyedben egy fülest a rendőröknek, hogy mire készülnek. Még mindig jobban jár, ha most kapják el egy firkálásért, amitől esetleg észhez is térne rögtön, mintha pár év múlva ugyanez a társaság akár drogozásba, betörésekbe és ki tudja, mibe viszi még bele...


Még az is eszembe jutott, hogy esetleg azért mondta el neked, mert maga sem biztos abban, hogy ez tényleg jó így, és valakitől várja, hogy megállítsa benne. Ez csak egy ötlet, de szerintem nem véletlenül szólt előre, s nem csak utólag dicsekedett el vele.

2013. ápr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, elzárást is kaphat érte (nem elsőre, hanem visszaesőként), mert nagy összegű rongálásról van szó, az értékhatár miatt ez már nem szabálysértésnek, hanem bűncselekménynek számít.
2013. ápr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Egy hatalmas pofont adnék neki...
2013. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Altalaban veluk takaritattjak le nem csak a sajat "munkajukat"

Etelt kell osztaniuk meg ehhet hasonlo feladatok a kozmunka kereteben.

Ha nagyon nagy erteku a rongalas, akkor elzaras is lehet, de altalaban felfuggesztik, de akkor a legkisebb kihagasert is elzarjak.


A szuleimnek amugy minimum szolnak, vagy fules.. Inkabb most mint kesobb...

2013. ápr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szolnek....
2013. ápr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na. Hát öcsém végül nem ment el, viszont állítólag haverjai megcsinálják... Mindenesetre öcsém viselkedésén akkor is kell változtatni!
2013. ápr. 5. 21:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!