Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy tanuló jogai közt szerepel...

Egy tanuló jogai közt szerepel olyan, hogy "kollektív büntetés nem alkalmazható a pedagógus által"?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 9. 17:42
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
nem
2013. ápr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogy egy tanulót úgy büntettek meg, hogy mondjuk kinyomozhatatlan volt valami lopás vagy más csínytevés az osztályban/suliban, és ezért aztán mindenkit kollektíven megbüntettek, tehát őt is? Igen, úgy tudom én is, hogy az ilyesmi törvénytelen. Úgy tudtam én is, hogy a kollektív büntetés a legtöbb szituációban, helyzetben, kontextusban törvénytelennek számít. Szóval ha ilyesmiről van szó, vagy valami hasonlóról, és elég világos az ügy, kérdezz rá valahol, mert előfordulhat, hogy tényleg nem jogos a dolog,
2013. ápr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy -- ha jól értelmeztem egy nem rég olvasott cikket -- az osztály csak önkéntesen, a gyerekek teljes egyetértésével állíthat fel ,,becsületkasszát'', de én is úgy tudom, hogy az ilyesmit nem lehet kikényszeríteni. Lényegében a legtöbb elképzelhető kontextusban a kollektív büntetés törvénytelen, tehát ilyen értelemben, igen, a gyereknek van egyfajta joga a jogbiztonsághoz, én is úgy tudom, tehát akár fogalmazhatunk így is, hogy a gyereknek ez egyfajta joga. Kérdezz rá valahol, ha ez fontos, gondolom sok dolog függ a konkrét részeltektől , körülményektől.
2013. ápr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából nincs ekkora ügyről szó, csak 4 gyerek hülyéskedett meg beszélgetett egész órán, és emiatt a tanár az egész osztálynak 4 oldalas házidolgozatot adott fel, ami olyan osztályzású hogyha megvan, akkor semmi, ha nincs meg akkor 1es és én rohadtul nem fogok ilyenekkel foglalkozni német osztályozó meg előrehozott érettségi előtt..
2013. ápr. 22. 17:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi lett az ügy vége, ha megkérdezhetem?
2014. jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Természeten megillet minden diákot a kollektív büntetés tilalma! [link]
2015. okt. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!