Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon ekkora a nem...

Magyarországon ekkora a nem hozzáértés hatalma?

Figyelt kérdés

Sajnos, ma úgy csalódtam a hivatalokban, ahogy csak lehet.


Beszéltem telefonon a közjegyzővel 2 hete, hogy hagyatéki papír elvesztése esetén mi a teendő.

Válasza: "Hozza be a nem jogerőset, majd mi ráütjük a jogerőt".


Ma vittem fel. Erre azt mondta ilyet nem lehet, menjek át a bíroságra. Megyek át, azt modják menyek ebbe a szobába, itt intézik. Bemegyek: "Mi ilyet nem csinálunk". Vissza a portára.


Erre újra azt mondta a nő, de ott csinálják. Visszamegyek: "Hát mégis mi csinálunk ilyet, de kell egy megkeresési kérelem a közjegyzőtől".


Visszamegyek, elmondom mi volt, elkéri a irományaimat, majd 20 percre rá mondja: "ezt magánnak kell megírnia, de ennek átfutása legrövidebb esetben 1 hónap".


Ez most komoly? Ennyire hülyék vannak mind a bíróságon, mint a közjegyzői irodában?


A bíróságon azt se tudták, hogy ilyet lehet. Az hogy én vagyok az örökös az nem elég, kell a kérelem. Az meg 1 hónap -.-"



2013. ápr. 10. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:

mi a kérdés?


mert ez így inkább tékozlóhomár, nem gyakorikérdések.

2013. ápr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

az hogy ez így megy-e, mint ahogy leírtam.


Mert amennyit ezek össze vissza beszéltek, lehet máshol 1 perc alatt elintéztem volna.

2013. ápr. 10. 14:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, ez így megy.


(Egyébként ha az intézmények között nem járod be ugyanazt az utat kétszer, akkor már jól jártál.)

2013. ápr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!