Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok bejelenteni...

Köteles vagyok bejelenteni ideiglenes lakcímként, ha pl 2 hónapig másik városban tartózkodok?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg van erre valami időbeli határ?


Csak mert pl ha 2 hónapon keresztül érkeznek nekem akár hivatalos levelek is, és mindegyik megy vissza azzal, hogy nem vettem át, akkor mi van? Jogom van máshol tartózkodni vagy köteles vagyok csakis a bejelentett lakcímemen?


2013. ápr. 14. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Már régen nincs "ideiglenes lakcím", a tartózkodási hely (ez lett a neve) megváltozását pedig 72 órán belül be kell jelenteni! Ez a szabály, aztán a többi rajtad múlik.


A "hivatalos" levelekről pedig annyit, hogy én 10 éve vagyok bejelentve ide ahol lakom, és van olyan kormányzati levél, ami a gyerekkori lakcímemre megy...

2013. ápr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"A "hivatalos" levelekről pedig annyit, hogy én 10 éve vagyok bejelentve ide ahol lakom, és van olyan kormányzati levél, ami a gyerekkori lakcímemre megy..."


Ismerős. Kb én is 10 éve ezen a lakcímemen élek, de még most is van olyan önkormányzati levél ami a gyerekkori lakcímemre megy. Szerencse, hogy apám ott él most is és ilyenkor szól, hogy fiam van leveled az államtól.

2013. ápr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

oké, hát érdekes, mert nemrég meg valahol azt olvastam, hogy már Unión belül se kell bejelentenem, ha 90 napon túl maradok valahol.


Ezek szerint hivatalos levelek át nem vételére nem lehet kifogás az, hogy nem voltam otthon .... ha jól értem.


Csak hát ez így elég életszerűtlen, mert az ember mondjuk elmegy nyaralni 3 hétre a Balatonra, akkor azt is be kellene jelenteni?

2013. ápr. 14. 08:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha bármilyen hivatalos levelet, számlát... kiküldenek, amit nem veszel át, akkor csak magadnak okozol gondot.
2013. ápr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az előttem lakó nevére még mindig jön a posta: A helyi önkormányzat küldi neki,hiába lett a ház átírva a mi nevünkre!!!
2013. ápr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"az ember mondjuk elmegy nyaralni 3 hétre a Balatonra, akkor azt is be kellene jelenteni?"


Csak azt kell jelenteni, ha életvitelszerűen élsz ott, a nyaralást nem kell.

2013. ápr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
oké köszi, akkor most már csak azt kéne tudni, hogy mi a határ az életvitelszerűség és a kikapcsolódási céllal másik városban tartózkodás között ... 3 hét, 4 hét, 6 hét?
2013. ápr. 15. 08:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon három hónapot meghaladó tartózkodást kell bejelenteni, azt viszont három napon belül.


[link]


Tehát előre kell tudnod, meddig fogsz maradni. Nyilván, ha két és fél hónap múlva jössz rá, hogy három hónapnál tovább maradsz, akkor ugye megsértetted a törvényt, de ezért általában nem szabnak ki rögtön büntetést.


Az ideiglenes külföldre költözést nem muszáj újabban a lakcímnyilvántartásba bejelenteni, mint régebben. Megszüntették a kötelezettséget, mondván, hogy a többség úgysem tartotta be. Csak a külföldi letelepedést lehet most már bejelenteni, ami a magyar lakcím törlésével jár.

2013. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!